Çin'de aşırı yağışlarda 8 kişi öldü! Kayıplar var

Çin'de etkili olan aşırı yağmur 8 kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu. 9 kişi ise kayıp... Maddi hasarın da büyük olduğu Guilin'den ilginç görüntüler geliyor. Arama kurtarma çalışmalarının sürdüğü bölgede bir aracın köprünün altında sıkışıp kaldığı görülüyor

03 Temmuz 2017, Pazartesi 11:05
A A
Çin'in güneyinde etkili olan aşırı yağışlar ve sel baskınlarında 8 kişi hayatını kaybetti. Kayıp 9 kişi ise aranıyor. Yaralı sayısı 34.

Maddi hasarında büyük olduğu ülkede, 600 evin yıkıldığı ve 17 bin hektar ekili arazinin zarar gördüğü belirtiliyor.Ekonomik kaybın bir milyar 460 milyon yuen yani yaklaşık 758  milyon TL olduğu açıklandı. Sel baskınlarından etkilenen 38 bin kişi güvenli bölgelere tahliye edildi.
 

SU SEVİYESİ 60 NEHİRDE UYARI DÜZEYİNDE


Milliyet.com.tr'nin haberine göre yetkililer, ülkenin güney bölgelerinde geçen haftadan bu yana etkili olan aşırı yağışlar nedeniyle 60 nehirde su seviyesinin uyarı düzeyine çıktığını açıkladı.Diğer yandan Çin Ulusal Meteoroloji Merkezi, Guangşi ve Hunan eyaletlerinde yağmur seviyesinin ortalama 110 milimetreye ulaştığını kaydetti.

Hunan eyaletinde hafta sonu meydana gelen sel baskınları nedeniyle 260 bin kişinin acil tahliye edildiği açıklanmıştı.


 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;