Çin'den 'çakma Pentagon'

Son dönemde birçok ürünün sahtesinin üretilip dünyaya yayıldığı Çin'de bu kez de 'çakma Pentagon' inşa edildi

12 Ekim 2009, Pazartesi 16:30
A A

Son yıllarda büyük bir ekonomik atılım yapan ancak birçok kopya ürünün çıkış yeri olarak da korkulu rüya haline gelen Çin'den 'dev bir atılım' daha...

ABD Savunma Bakanlığı'na ait Pentagon binasının 283 bin metrekarelik bir kopyasını Şangay yakınlarında inşa eden Çin, bir kez daha şaşırttı. Ne var ki bu bina askeri amaçlı değil 'alışveriş' amaçlı olarak kullanacak. 

Kent merkezinden araçla 40 dakikada ulaşılabilecek olan Pentagon Alışveriş Merkezi, kapılarını gelecek yıl müşterilerine açıyor.. 2003 yılında start verilen projenin son aşamalarına gelindiği ve şu an sadece çatının tamamlanmasının beklendiği ifade ediliyor.

BM BİLE OFİS AÇACAK
Alışveriş merkezi için Pentagon'dan ilham alınmasının sebebi ise, bu binanın hem yapı olarak gösterişli olması hem de içindeki lojistik kolaylıklar... Virginia'daki asıl Pentagon binasında herhangi bir personel, içerideki en uzak ofise bile yürüyerek 7 dakikanın altında bir sürede ulaşabiliyor. Batılı markalar da dahil olmak üzere şimdiden binlerce müşterinin dükkan kiraladığı merkezde Birleşmiş Milletler de ofis açacak.

Posta İnternet 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;