Çin'in yeni "süper" telefonu!

Çin'in telefon devi, yeni bombasıyla Google'sız, çok farklı bir Android deneyimi vaat ediyor!

30 Mart 2015, Pazartesi 16:45
A A

Çinli telefon üreticisi ZTE, Nubia markasıyla ürettiği Z9 Max'i Çin'de satışa sundu. Geride bıraktığımız Mobil Dünya Kongresi'nde ilk kez kendini gösteren telefon, farklı Android yaklaşımı ve ilk kez gördüğümüz seçenekleriyle şaşırtıcı bir model olmayı başardı.

Snapdragon 810 işlemci, 1080p 5.5 inç ekran, 16 MP Sony kameraya sahip olan Z9 Max'ta, "Tamam" ya da "Uygula" gibi seçeneklerin yerine "Try" (Dene) ve "I Know" (Biliyorum) gibi ifadeler kullanılıyor. Ayrıca telefonda hiçbir Google uygulaması önyüklü olarak gelmiyor. Yani Z9 Max'ın "Google'sız bir Android deneyimi" sunduğunu söylemek mümkün.


Tabi bu durumun, telefonun şimdilik sadece Çin'de satışa sunulmuş olmasıyla da ilgisi var. Pek çok Google servisi, Çin'de engelli durumda ve bu yüzden telefonda Google uygulamalarının bulunması fazla bir anlam taşımıyor. Eğer ZTE telefonu Avrupa veya ABD'ye taşıyacaksa, o zaman Google kararını bir kez daha gözden geçirmek zorunda kalabilir.

Bu arada telefonun, üretim kalitesi ile üst düzey modellere kafa tuttuğunu söylemek lazım. Metal yan kenarlara sahip olan Z9 Max'ın arka kısmı ise cam. 

Resimlerle: Çin'in süper telefonları!

Kaynak: CHIP Online

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;