Çinli Chery'nin 5 yeni modeli daha geliyor

Çinli Chery'nin 5 yeni modeli daha geliyor

26 Ekim 2009, Pazartesi 14:41
A A

Çinli Chery firmasının 2010 yılının ikinci yarısından itibaren 3’ü ticari, 2’si binek 5 yeni aracının Türkiye yollarında olacağı bildirildi.
Chery’in Türkiye Distribütörü Mermerler Otomobil Bayi Satış Müdürü Gökhan Altmışdört, Chery’in 1.5 yıl önce Türkiye’de satışına başlandığını bildirdi.
Ülke genelinde 1.5 yılda 5 bin adetlik satış gerçekleştirdiklerini, bu durumun kendilerini olduğu kadar Chery merkezini de oldukça mutlu ettiğini ifade eden Altmışdört, "Chery, Türkiye’yi Avrupa’ya açılma konusunda ilk durak görüyor" dedi.

TİCARİ ARAÇLAR BURSA’DA GÖRÜCÜYE ÇIKTI

Altmışdört, yaşanan bu gelişmelerin ardından Chery’in ticari araç modelleri olan "H13", "Q22" ve "Q22B"nin ilk kez Bursa Oto Show Fuarı’nda görücüye çıktığını belirterek, bu araçların da ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi gördüğüne dikkati çekti.
Daha önce tanıtımı yapılan binek otomobil modelleri "Chance" ve "Niche"nin de Bursa’da sergilendiğine işaret eden Altmışdört, şu bilgileri verdi:
"3’ü ticari 5 yeni aracımız da 2010 yılının ikinci yarısından itibaren Türkiye’de olacak. Şu an 4 olan model sayımızı 2010 yılında 9’a yükseltiyoruz. Ticari araçlarımızdan "H13" 1.9 dizel motorlu. Bu aracımız bizim ilk dizel modelimiz olacağı için önemli. Diğer modellerimiz de Çin’de satılan araçlar."
Altmışdört, Türkiye’de satışa sunmayı planladıkları yeni araçların fiyatlarıyla ilgili açıklamayı daha sonra yapacaklarını kaydetti.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.