Cinsel gücü artıran yiyecekler

Cinsel gücü artırmak için doğal viagra diyebileceğimiz birçok yiyecek mevcut. İşte cinsel gücü artıran yiyeceklerden bazıları

20 Ekim 2009, Salı 09:41
A A

ANTEP FISTIĞIProtein ve bol E vitamini ihtiva eder. Cinsel arzunun uyarılmasını sağlar. Mutlu bir evlilik için, afrodizyak otlardan yararlanmakta fayda var.

KIRMIZI VE YEŞİL ACI BİBERHep tatlılar bu etkiyi yapacak değil ya, inanamayacaksınız ama acı da cinsel isteği kamçılar...

ÇİKOLATAİçerdiği seratonin ve daha da önemlisi fenetilamin maddeleri nedeniyle hafif cinsel istek artırıcı etkiye sahiptir.

GİNSENGGeleneksel Çin ve Güney Amerika tıbbında cinsel gücü artırmak üzere kullanılan bir köktür. Bir araştırma ginsengin cinsel isteği ve birleşme kapasitesini artırdığını ortaya koymuştur.

HAVYARYüzyıllardır afrodizyak olarak kullanılmaktadır. İçerdiği çinko miktarı nedeniyle erkeklik hormonlarının yapımını artırıyor. Aynı zamanda sperm kalitesini de artırır.

İSTİRİDYEİçerdiği bazı aminoasitlerin cinselliği sağlayan hormonları tetiklediği görülmüştür. İstiridye dışında tüm deniz kabukluları ve deniz böcekleri de güçlü birir afrodizyaktır.

KEREVİZÇeşitli iç salgı bezlerine tesir eder ve onların faaliyetlerini artırır. Erkeklerde cinsel faaliyeti çok artırarak vakitsiz iktidarsızlığı önler. Özellikle 30'lu yaşlarda mutlaka yiyin.

MAYDANOZBeden yorgunluğunu giderir. Erkeklerde cinsel gücü artırdığı kanıtlandı.

ROKAYeşil sebzeler içinde bu anlamda en değerlisi rokadır.

SARMISAKEn güçlü afrodizyak olarak bilinir. Tüm hormonları çalıştırır. Çiğ olarak yenmesi tavsiye edilir.

TARÇINHormonları çalıştırır ve cinsel gücü artırır. Bir bardak suya bir kahve kaşığı atılıp çay gibi içilebilir.

YULAFÖzellikle kadınlarda cinsel isteksizliği giderir. Hormonları düzenler ve vücut direncini artırır.