Cinsellik yüklü oyuna tepki!

Bu oyun daha çıkmadan ortalığı fena karıştırdı. Nedeni aşırıya kaçan cinsellik ve oyundaki kadınlar!

30 Mart 2011, Çarşamba 09:26
A A

Duke Nukem Forever'da kadınları zorla alıkoyup, kaçmak istediklerinde tokatlamanız gerekmesi, bazı oyuncuların ve kadın haklarını savunan grupların tepkisini çekti.

Oyunun 1996'da çıkan sürümü Duke Nukem 3D, 3.5 milyon kopya satmış ve video oyunları dünyasında değişime yol açmıştı. Oyunda kadınlar striptizci ve fahişe olarak gösteriliyordu. Oyunun son sürümünde ise cinsiyetçilik bir seviye daha ileri taşınıyor. Oyunda bulunan tartışmalı 'Capture the Babe' (Bebeği Yakala) modunda taşıdığınız kız kaçmaya çalıştıkça bir düğmeye basarak onu tokatlıyorsunuz.

FoxNews.com'dan Kadın Medya Merkezi başkan yardımcısı Jamia Wilson, konu hakkında şunları söylüyor: '(Oyun) önceden saldırgandı ancak şimdi daha da kötü.' 'Bu kadın tasvirleri, özellikle genç yaştaki kızlar için çok zararlı.'

Gamehelper.com'dan editör Duke Ferris ise cinsiyetçiliğin Duke Nukem Forever'ın dahili bir parçası olduğunu söylüyor: 'Kadının nesneleştirilmesi oyunun anlamı.' Duke Nukem Forever'ın 14 Haziran'da piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Daha fazlası için www.chip.com.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;