Cipi ihale ile satılacak

Ünlü sanatcı Sibel Can'ın cipininde içinde bulunduğu 15 lüks araç ihale satılacak

20 Kasım 2012, Salı 14:20
A A

İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından lüks araçların gümrüklerden düşük fiyat gösterilerek yurda sokulması ile ilgili yürütülen soruşturma kapsamında el konulan ve aralarında şarkıcı Sibel Can’ın cipinin de bulunduğu 15 lüks araç İstanbul Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü deposuna götürülmeye başlandı.

ARAÇLAR İHALE İLE SATILACAK

Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, ithal edilen lüks otomobillerin gümrük beyanlarında fiyatlarının düşük gösterilip devletin zarara uğratılması ile ilgili 2 yıl önce başlattığı soruşturmayla ilgili olarak 1 Kasım 2012 günü operasyon düzenlemişti.

Operasyonda Çiftkurtlar otomobilin sahibi M.Ç de gözaltına alınmış ve bazı araçlara da el konulmuştu. M.Ç., işlemlerinin ardından  serbest bırakılmıştı. El konulan lüks araçların arasında Sibel Can’ın cipi de bulunuyordu. Soruşturma kapsamında 20 gündür Bağcılar’daki Vatan Otoparkı’nda tutulan 15 lüks araç bugün polis tarafından İstanbul Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü deposuna götürülmeye başlandı. Araçların bir kısmı Trafik Vakfı’na ait çekiciye bindirilerek götürüldü.

Bu araçların kısa bir süre sonra Bakırköy Tasfiye İşletme Müdürlüğü ihale salonunda satışa sunulacağı öğrenildi.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;