Çıplaklar oteli hayali suya düştü

Muğla'nın Datça İlçesi'ne 14 dönümlük alana kurulan 175 yatak kapasiteli Türkiye'nin ilk çıplaklar oteli sahibi, ruhsat yüzünden konseptten vazgeçti

16 Haziran 2010, Çarşamba 11:52
A A

Datça´da, bir yıldır hizmet veren Adaburnu Gölmar Oteli, 1 Mayıs´ta dünya çıplaklarına kapılarını açtıktan beş gün sonra ruhsat problemi nedeniyle belediye ekipleri tarafından mühürlenmişti.

Tesisin otel bölümüne, projeye aykırılık gerekçe gösterilerek, yapı kullanma izni verilmemiş, bu nedenle otel işletme ruhsatı da alamamıştı.

Adaburnu Gölmar Tesisleri yetkilisi Gürdal Yüce, otelin halen mühürlü olduğunu hatırlatarak, yaşanan süreç hakkında bilgi verdi.

Otelin 2007 yılında havuz, restoran ve su parkı hizmete girdiğini belirten Yüce, "Ülkemizin turizmine katkıda bulunmak üzere hiçbir fedakarlıktan kaçınmadık. Ama maalesef, Türkiye´de turizm giderek kötüye gidiyor.

Otelimiz kapandı. Müşterileri kaçırdık. Çıplaklar oteli kopseptine devam edebilseydik güzel olacaktı. Memleket, için de yararlı olacaktı. Esnaf da bundan yararlanacaktı" dedi.

Şu aşamada yapılacak hiçbir şeyin olmadığını ifade eden Yüce, "Gidenleri geri getirmek mümkün değil. Bu saatten sonra başka acentelerle anlaşma yapmamız mümkün değil. Datça´ya ulaşım çok zor. Yatırım yaptık ama bekletilerimez boşa çıktı'' diye konuştu.

Mehmet ÇİL/DATÇA (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;