'Çirkin çocuk davası sahte' iddiası

Çin'de 'çirkin çocuk' doğurdu gerekçesiyle eşine dava açan babanın ailesine ait bir fotoğraf internette paylaşıldı. Ancak davayı kazandığı iddia edilen Jian Feng'in hikayesinin tamamen sahte olduğu öne sürüldü

08 Kasım 2013, Cuma 09:09
A A

Çin’in kuzeyinde yaşayan Jian Feng, yeni doğan çocuğunun ‘inanılmaz derecede çirkin’ olduğuna karar verdikten sonra boşanma davası açmıştı. Feng’in bir yıl aradan sonra dava sonucunda 120 bin dolar tazminat kazandığı bildirildi.

Ancak hikayenin hiçbir resmi kaynakta yer almaması, ‘Çirkin çocuk davası başlı başına bir yalan mıydı?’ sorusuna akıllara getirdi. Birkaç gün önce internette paylaşılmaya başlanan Feng’in ailesinin yer aldığı iddia edilen fotoğraf, kanıt olarak gösterildi.

Fotoğraftaki kadının Feng’in dava açtığı eşine olan benzerliği dikkat çekerken, ailenin sadece bir kız çocuğu olduğu biliniyor. Ancak fotoğrafta üç çocuk olması şüpheleri arttırdı. Çin’de faliyet gösteren RocketNews24 adlı bir blog ise, fotoğrafın bir yıl önce Tayvan’da bir estetik merkezinin reklamı olduğunu belirtti. Reklamda “Tek korkmanız gereken çocuğunuza nasıl açıklamanız gerektiği” yazdığı ifade edildi.

International Business Times’ın haberine göre, hikayenin doğru ancak internette paylaşılan görüntünün sahte olduğu da görüşler arasında.

EVLENMEDEN ÖNCE ESTETİK YAPTIRMIŞ

2012’de gündeme gelen davada Feng öncelik eşinin kendisini aldattığından şüphelenmiş ancak DNA testleriyle çocuğun babası olduğu kanıtlanmıştı. Daha sonra eşi, evlenmeden önce 100 bin dolar harcayarak estetik ameliyatlar yaptırdığını ve kendisini güzelleştirdiğini itiraf etmişti.

Feng, "Eşime aşık olmadan evlendim. İlk kızımız doğduktdan sonra evlilik sorunları başladı. Kızımız çok çirkindi ve beni korkutuyordu" demişti.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;