Clijsters-Zvonareva finali

Teniste sezonun 4. ve son "Grand Slam" mücadelesi olan ABD Açık'ta, tek bayanlar finali Belçikalı Kim Clijsters ile Rus Vera Zvonareva arasında yapılacak

Cumartesi, 11 Eylül 2010 - 11:21

Clijsters-Zvonareva finali

USTA Billie Jean King kortlarında düzenlenen, toplam 25.2 milyon dolar ödüllü turnuvada sabaha karşı yapılan tek bayanlar yarı final maçında, 2 numaralı seribaşı Belçikalı Clijsters, 3 numaralı seribaşı ABD’li rakibi Venus Williams’ı 4-6, 7-6 ve 6-4’lük setlerle 2-1 yenerek, adını finale yazdırmayı başardı.

Kim Clisjters, dördüncü kez final oynayacağı ABD Açık’ta, daha önce iki kez kupa kaldırmayı başarmıştı. Yarı finalin diğer maçında ise 7 numaralı Rus Vera Zvonareva, 20 yaşındaki 1 numaralı seribaşı Danimarkalı Caroline Wozniacki’yi 6-4 ve 6-3’lük setlerle 2-0 yenerek, finalde mücadele etme hakkını elde etti. Clijsters-Zvonareva finali yarın TSİ 02.00’de başlayacak.

TEK ERKEKLERDE FİNALİN ADI BELLİ OLUYOR

ABD Açık’ta tek erkeklerde ise bugün yarı final maçları yapılacak. İlk yarı final maçı TSİ 19.00’da 1 numaralı seribaşı İspanyol Rafael Nadal ile 12 numaralı seribaşı Rus Mikhail Youzhny arasında yapılacak.

Bu maçın ardından 2 numaralı seribaşı İsviçreli Roger Federer ile 3 numaralı seribaşı Sırp Novak Djokovic finale kalabilmek için mücadele edecek.