Çocuğu parçalayıp organlarını sokak sokak saçtılar!

Parçalara ayırdıkları çocuğun organlarını sokak sokak saçarken yakalandılar. Üvey anne ve anneanne gözaltında

28 Mart 2011, Pazartesi 14:57
A A

İstanbul Sultangazi'de yaşanan olayda, babası N.S'nin (33) ilk evliliğinden dünyaya gelen Fırat (9) , bu sabah çalıştığı amcası C.S'nin (31) pide solonundaki işine gitmedi. Bunun üzerine C.S, ağabeyi N.S'yi arayarak Fırat’ın işe gelmediğini söyledi. Evi arayan N.S, "Senden 5 dakika sonra çıktı" cevabını aldı. Ancak Fırat’tan bir daha haber alınamadı.

Saat 11.00 sıralarında İsmetpaşa Mahallesi’nde bir kişi, bebek arabalı ve üzerleri kanlı biri yaşlı iki kadının 140. Sokak’a bir parça attığını gördü. Bu kişinin haber verdiği polis hemen harekete geçti.

Bu arada iki Gürcü kadın, Fırat’ın başka bir parçasını 91. Sokak üzerinde okulun köşesine bıraktı. Polis iki kadını başka bir parçayı 137. Sokak’taki bir apartmanın çöplük biriktirilen boşluğuna bırakırken kıstırdı. Kadınlardan genç olanı kaçtı. Kaçamayan kadın, hemen yakalandı. Peşinden koşan polis, kaçmaya çalışan kadını da yakaladı.

Genç kadının, Fırat’ın babası N.S'nin Gürcü asıllı üçüncü eşi, yaşlı olanın ise bu eşinin annesi olduğunu belirledi. İki Gürcü kadının, Fırat’ı öldürdükten sonra cesedini de bıçakla parçaladığı belirlendi. Fırat’ın üvey annesi ile üvey anneannesi Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.Fırat’ın ikinci evliliğinden bir kızı ile Gürcü eşinden bir oğlu bulunan babası N.S de gözaltına alındı. Fırat’ın bulunan ceset parçaları İstanbul Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı. Polis Fırat’ın eksik ceset parçalarını arıyor. Fırat’ın başı ise, 91. Sokak’ın arka tarafındaki yol yapım çalışmasının yapıldığı yerde bulundu.

Sultançifliği Mahallesi'nde oturan ailenin bazı komşuları Fırat’ın kimliği olmadığı için okula gidemediğini, babası ile üvey annesi tarafından aç bırakıldığını ve sürekli dövüldüğünü ileri sürdüler. Komşuları Fırat’ın çevredekilerin verdiği yiyeceklerle doyduğunu söylediler.

ÜVEY ANNE: ANNEM BIÇAKLADI

Ekatarina Oçhidrel polisteki ilk ifadesinde annesi İula Oçhidrel ile üvey oğlu Fırat’ın sık sık kavga ettiğini söyledi. Ekatarina Oçhidrel ifadesinde "Sabah annemin Fırat’ı bıçakladığını gördüm. Parçaladığını görmedim" dedi.

TANINMAMAK İÇİN BAŞÖRTÜSÜ TAKTI

9 yaşındaki Fırat Sezer’i kızı ile birlikte öldüren Gürcü asıllı üvey anneannesi Iule Ochıdrel’ın, Fırat’ın parçalarını sokağa atarken tanınmamak için başörtüsü taktığı ve hırka giydiği ortaya çıktı. Polis, üvey anneanneyi bu kıyafetlerle yakaladı.

 

Adobe Flash Player Yükle

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;