Çocuğunuzun hobilerine kulak verin

Çocuğunuzun kendisini keşfetmeye başlaması, geleceği için atacağı en önemli adım. Anne babalara da bu konuda büyük sorumluluk düşüyor

28 Nisan 2015, Salı 10:30
A A

Helen Doron Türkiye Genel Müdürü Bora Gündüzyeli bu konuya değinirken çocukların hobilerini keşfetmelerinin çok önemli olduğunu belirtiyor. Gündüzyeli "Eğer çocuğunuz basketbol oynamaktan hoşlanıyorsa, yaz boyunca onu yüzme eğitimi veren bir yaz okuluna göndermek hata olacaktır. Çocuğunuzun hem hobisini keşfedememesine hem de yüzmeden beklenen verimi almamasına neden olabilirsiniz. Sanata ilgi duyan bir çocuğun sabahtan akşama kadar spor yapması da yanlış olacaktır. Bu yüzden çocuğunuzun sevdiği aktivitelerin ağırlıkta olduğu bir ders programı seçmek çok daha faydalı olacaktır" diyor.

TERCİHİ BERABER YAPIN

Çocuğunuz için en iyi yaz okulunu tercih ederken tek başınıza hareket etmemeli mutlaka çocuğunuzun da fikrini almalısınız. Tercih adımını beraber atmak, çocuğunuzun yaz okuluna daha çabuk alışmasını ve sevmesini sağlar.

ULAŞIM VE SERVİS ÖZELLİKLERİNİ GÖZ ARDI ETMEYİN

Tercih ettiğiniz yaz okulunun evinize en yakın mesafede olmasına özen gösterin. Bu durumun hem size hem de çocuğunuza kazandıracağı zamanı göz ardı etmemekte fayda var.

YAZ OKULU TECİH EDERKEN BUNLARA DİKKAT!

Yaz tatili sonrası çocukların spora ve eğitime yönlendirilmeleri, uzmanlar tarafından da desteklenen ve anne babalara önerilen bir durum. Çocukların yaz okullarında geçirdikleri zamandan aldıkları verim ile evde vakit geçirirken aldıkları verim arasında ciddi farklar bulunuyor. Çocuğunuzu yaz okuluna yazdırma kararınızdan sonra sıra tercih sürecine geliyor. Bu tercih sürecinde de dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar bulunuyor.

DERS PROGRAMININ DENGESİNİ İNCELEYİN

Çocuklarınızın hem eğleneceği hem de öğreneceği verimli bir yaz geçirmeleri için yaz okulu araştırmalarına başladığınız zaman öncelikle ders programını inceleyin. Spor, sanat ve keşif gibi aktivitelerin yanında, çocuklarınızın geleceğine katkı sağlayacak konular ve dersler var mı diye kontrol edin. Sadece spor ağırlıklı veya sadece ders ağırlıklı yaz okulları, çocuklarınızın sıkılmasına neden olacaktır. Bu yüzden ders programındaki tüm eğitim ve aktivitelerin dengeli olmasına dikkat etmelisiniz.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;