Çocuk yaşta evlendirilen kız, birlikte yaşadığı genci öldürdü! Cinayetten dram çıktı

Kahramanmaraş’ın Afşin İlçesi’nde 16 yaşındaki Tuğçe E., nikahsız birlikte yaşadığı 18 yaşındaki Osman Kalender’i tabancayla öldürdü

24 Temmuz 2017, Pazartesi 11:05
A A
Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesinde, önceki gün 16 yaşındaki Tuğçe E.'nin, 18 yaşındaki eşi Osman Kalender'i tabancayla öldürdüğü olayla ilgili ayrıntılar ortaya çıktı.

İddiaya göre Osman Kalender, Facebook'tan tanıştığı Tuğçe E. ile arkadaşlık yapmaya başladı. Bir süre sonra da kandırıp tecavüz etti.


EŞİNİ TERK EDEREK AİLESİNİN YANINA DÖNDÜ


Olayın ortaya çıkması üzerine, ikili ailelerinin de isteğiyle 2 Nisan'da yapılan düğünle evlendi. Yaşı küçük olduğu için dini nikahla evlenmek zorunda kalan Tuğçe E., tecavüzcüsünü bir türlü kabullenemeyince ikili arasında tartışmalar başladı. Geçimsizlik her geçen gün büyüdü. Bunun üzerine çocuk yaşta evlendirilen kız, 1 ay önce eşini terk ederek ailesinin yanına döndü.AMBULANSI ARADI


Ayrılmak istemeyen Osman Kalender ise eşini geri dönmeye ikna etmek istedi. Bunun üzerine ikili önceki gün konuşmak üzere Osman Kalender'in evinde buluştu. Ancak kısa süre sonra aralarında yeniden tartışma çıktı. Büyüyen tartışmanın ardından yanında getirdiği ruhsatsız tabancayı çıkaran Tuğçe E., Osman Kalender'e 2 el ateş etti. Ardından 112 Acil Servisi arayarak ambulans isteyen Tuğçe E., olay yerinden kaçtı. Bu arada babasını da aralan Tuğçe E., "Osman'ı öldürdüm" dedi. Eve gelen sağlık ekipleri, Osman Kalender'in cesedini bulunca polisi arayarak durumu bildirdi. Hemen harekete geçen polis ekipleri, çağrı merkezinin aradığı numaranın sinyallerini takip ederek Tuğçe E.'yi yakaladı.

TECAVÜZE UĞRAYINCA...


Tuğçe E.'nin annesi Leyla E., polise verdiği ifadede, "Kızım telaşla eve geldi ve çantasındaki tabancayı çıkarıp göstererek, Osman'ı vurduğunu söyledi. Kendisine ve başkasına zarar vermemesi için tabancayı ve evdeki av tüfeğini bir yakınımın evine bıraktım. Kızımı, Osman'ın tecavüze uğradığı için evlendirmek zorunda kalmıştık. Osman, ayrılmalarına rağmen kızımı rahat bırakmadı" dedi. Baba Keramettin E. ise kızının olaydan sonra kendisini arayarak, "Baba ben Osman'ı öldürdüm" dediğini anlatarak, "Osman'ın kendisine saldırıp işkence yaptığını ve başkalarıyla birlikte olmakla suçladığını, bunun üzerine kendisinin de korkutmak için ateş ettiğini söyledi" diye konuştu. İşlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilen Tuğçe E. tutuklandı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;