Çocuklar büyüdükçe genişleyebilen çocuk kıyafetleri

İngiltere’deki Kraliyet Sanat Koleji mezunu Ryan Mario hızla büyüyen çocuklar için öyle bir kıyafet tasarladı ki çocuk büyüse de kıyafetler de onlarla birlikte genişliyor!  

20 Temmuz 2017, Perşembe 14:50
A A

Bu çocuk kıyafetleri çocuk büyüdükçe dar gelmiyor, tam tersine genişliyor.  

Hem de neredeyse çocuklar 4 aylıktan 36 aylık olana kadar genişliyor ve çok hızlı büyüyen çocuklar bunu rahatlıkla uzun süre giyebiliyor.  

Normalde bu dönemde hızla boy atan çocuklar alınan kıyafetleri çok kısa süre giyebiliyor ve sonrasında yenisi alınıyor. Aileler için ise büyük masraf oluyor.  

Küçük yeğeninin hızla büyüdüğünü gözleyen tasarımcı Ryan Yasin de bu durumu fark ederek Petit Pli isimli bir marka ortaya çıkarmış.  

Tasarımcının havacılık mühendisliği kullandığı tasarımlar katlanarak büzüşüyor ya da giyen çocuk büyüdükçe genişliyor.  

Böylece normalde bu dönemde 6 ayrı boyda kıyafet giymek zorunda kalan bir çocuk 6 aylıktan 36 aylık oluncaya kadar bu kıyafeti giyebiliyor.  

Kıyafetler su ve rüzgar geçirmeyen materyallerden üretilmiş. Hem de çocukların özgür ve rahat edebilmeleri için esneyebilen bir yapıda tasarlanmış.  

Tasarımcı Ryan Yasin şimdi bu harika projesini sürdürebilmek için markası için yatırım bekliyor ve yüksek etik standartları olan tasarımlara hayat veriyor.