Çocukları bağımlı doğan çift, hastaneden kaçmış!

Antalya'da madde bağımlısı olarak dünyaya gelen 5 aylık bebeğin uyuşturucu bağımlısı anne ve babasının, 'Ne olur bizi kurtarın' şeklindeki sözleriyle manşetlere taşındıktan sonra, Sağlık Bakanlığı'nın devreye girmesi üzerine yatırıldıkları hastaneden 1 gün sonra kaçtıkları ortaya çıktı

19 Haziran 2017, Pazartesi 14:28
A A
Antalya'nın Kepez ilçesinde oturan baba R.A. (26), 3 yıl önce tanıştığı B.A. (22) ile geçen yıl evlendi. Evlenmeden önce arkadaş ortamında uyuşturucu madde kullanmaya başlayan çift, bağımlılıktan kurtulmak için birkaç kez girişimde bulunmasına rağmen başarılı olamadı. Hamile kalan B.A., uyuşturucu kullanmaya devam etti.


HAFTALARCA AĞLADI, ANNE SÜTÜNDEN MAHRUM KALDI


Çiftin 5 ay önce doğan ve R.E.A. adını verdikleri erkek bebeklerinin de bağımlı olduğu anlaşıldı. Anneanne 47 yaşındaki Gülnar T., doktorların tavsiyesi ile kızından aldığı torununa hem baktı hem de tedavisini üstlendi. Haftalarca ağlama krizine giren minik bebek, anne sütünden de mahrum kaldı.


Bebekleri de uyuşturucu bağımlısı doğan çift: Lütfen bizi kurtarın

 

TEDAVİYE ALINDILAR


25 Mayıs’ta, çiftin dramının ’Bebekleri de uyuşturucu bağımlısı doğan çiftin feryadı: Lütfen bizi kurtarın’ başlığıyla manşetlere çıkmasının ardından Sağlık Bakanlığı’nın talimatıyla R.A. ve B.A. çifti, tedavileri yapılmak üzere, Antalya Kamu Hastaneleri Birliği bünyesinde yer alan Sağlık Bilimleri Üniversitesi Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne bağlı Alkol ve Madde Bağımlılığı Araştırma, Tedavi ve Eğitim Merkezi’ne davet edildi.Bebekleri de bağımlı doğan uyuşturucu bağımlısı çifte Bakanlık sahip çıktı


Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ön tetkikleri yapılan çift, 26 Mayıs’ta Aşır Aksu Yerleşkesi’ndeki Alkol ve Madde Bağımlılığı Araştırma, Tedavi ve Eğitim Merkezi’ne götürüldü.
 

1 GÜN SONRA KAÇMIŞLAR


Tedavileri Antalya Kamu Hastaneleri Birliği tarafından üstlenilen R.A. ve B.A. çiftinin hastaneye yatırıldıktan bir gün sonra kaçtıkları belirtildi.

Anneanne Gülnur T., sağlık personelinin ikna çabalarına rağmen kızı B.A. ile damadı R.A’nın hastaneden ayrıldığını anlattı.
 

TORUNUNUN VELAYETİNİ ALMAK İÇİN MAHKEMEYE BAŞVURDU


Gülnur T., uyuşturucu bağımlısı olarak doğan ve halen yanında bulunan torunu R.E.A.’nın velayetini almak için mahkemeye başvurduğunu belirtti. Kızı ve damadı için her şeyi yaptığını vurgulayan anneanne Gülnur T., 8 yıldır aynı mücadeleyi veriyoruz. Artık yoruldum. Onlar yüzünden borca girdim. Tek düşüncem torunumun geleceği. Onun için her şeyi yaparım. İkisi birden bu illetten kurtulamıyorsa, evliliklerini de sonlandırmaları en mantıklısı" dedi.


3 GÜN UYUTULMALARI GEREKİYOR


Gülnur T., kızı B.A. ile damadı R.A.’nın kendisine hastanedeki ilaçlı tedaviyi yeterli bulmadıkları için tedaviyi bıraktıklarını söylediğini ifade etti. Gülnur T. de uyuşturucu bağımlısı çocuklarının en az 3 gün uyutulmaları gerektiğini ve hatta hastaneden kaçmamaları için de tecrit edilmeleri gerektiğini kaydetti.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;