Çocukların 'Kurtlar Vadisi' oyunu ölümle bitti

Afganistan'da Kurtlar Vadisi dizisinden etkilenen çocuklardan biri İskender Büyük rolüne girdi ve Polat Alemdar rolündeki arkadaşını iple boğarak öldürdü

07 Kasım 2013, Perşembe 09:52
A A

Gazne’nin Cagori ilçesi Kaymakamı Zafer Şerif, yaptığı açıklamada, olayın Cagori’nin Mahacir bölgesinde gerçekleştiğini belirterek, "İskender Büyük'ün rolünü oynayan çocuk, Polat Alemdar rolünde oynayan çocuğu iple boğarak öldürdü" dedi.

Şerif, oyunda kendi rolünü 'İskender Büyük'  olarak seçen çocuğun, diziden etkilenerek bu olayı gerçekleştirdiğini ve kimsenin öldüremediği Polat Alemdar’ı oynayan arkadaşını öldürdüğünü ifade etti.

Afganistan’da Türk televizyonlarında yer alan diziler her geçen gün izlenirliğini artırırken, dizilerin yıldızları ülkede dünyaca ünlü oyunculardan bile daha çok seviliyor.

HAFTADA 4 AKŞAM İZLENİYOR

Ülkede yayınlanan diziler arasında en çok haftada 4 akşam yayınlanan Kurtlar Vadisi seyredilirken, dizinin oyuncuları da vatandaşlar tarafından çok beğeniliyor.

Afganistan sokaklarında liderlerin fotoğraflarının yanı sıra Türk aktörlerin posterlerini görmek de mümkün. Televizyon kanallarının izlenemediği kırsal kesimde yaşayanlarsa Farsçaya çevrilmiş Türk dizilerinin videolarını satın alarak evlerinde izliyor.

Taliban döneminde televizyonların yasak olduğu Afganistan’da, şimdilerde 50’den fazla yerel ve ulusal televizyon kanalı yayın yapıyor. Bunlarınn çoğunda da Türk dizileri Farsça ve Peştunca dillerine çevrilerek yayınlanıyor.

AA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;