Çocuklarını alevler içinden aldı

Ağrı'da elektrik kontağından çıkan yangında alev topuna dönen evin içine girerek iki çocuğunun hayatını kurtaran 20 yaşındaki Havva Demir, oğlu ile birlikte yaralandı

18 Haziran 2011, Cumartesi 11:35
A A

Doğubayazıt İlçesi'nin Hürriyet Mahallesi’nde 11 Mart sabahı meydana gelen olayda Havva- Cuma Demir çiftinin müstakil evleri, elektrik kontağından çıkan yangınla alev aldı.

30 yaşındaki baba Cuma Demir’in işe gittiği saatlerde mutfakta olan Havva Demir, çocukların bulunduğu odadan dumanların çıktığını görünce hemen içeriye girdi.

Odanın kapısını açtığında yüzüne alevler vuran anne Havva Demir, ölümü göze alıp içeri girdi ve ilk olarak karşısına çıkan 3 yaşındaki Firas’ı kucaklayıp evden dışarı çıkardı.

ODANIN TAVANI ANNE-OĞLUN ÜSTÜNE ÇÖKTÜ

Yeniden eve girip hızla aynı odaya yönelen anne Demir, alevlerin sardığı 9 aylık Mervan’ı kucakladı. Ancak alevlere daha fazla dayanamayan odanın tavanı, anne ile çocuğunun üzerine çöktü. Yardıma gelen komşular anne ile Mervan’ı alevlerin içerisinden çıkarıp hastaneye kaldırdı.

Doğubayazıt Devlet Hastanesinde yapılan ilk müdahalenin ardından sevk edildiği Erzurum’daki Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yanık Merkezi’nde tedavi altına alınan Havva Demir ve çocuğu Mervan, daha sonra Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Yakutiye Araştırma Hastanesi Yanık Merkezi’ne sevk edildi.

Yaşadığı bunca acıya rağmen yüzündeki tebessüm eksik olmayan anne Havva Demir, "Cehennemden sağ çıktık. Yaşıyoruz. Bundan daha güzel birşey olabilir mi? Yaralarımız her geçen gün iyileşiyor.

Eşim ve çocuklarımla yine birlikte olacağımızın hayallerini kuruyorum. Çocuklarımı aynı şey olsa yine kurtarmak için alevlerin içine girerim. Hem bunu ana yüreği olan herkes yapar" diye konuştu.

Turgay İPEK/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;