Çocuklarının adını değiştiriyorlar

Küçük oğullarının adını değiştirmek için mahkemeye başvurdular

27 Nisan 2011, Çarşamba 12:23
A A

Manken Ebru Şallı ile YKM’nin veliahtı eşi Harun Tan, 7 ay önce dünyaya gelen ikinci oğullarının nüfus kâğıdına kaydedilen Berk adını Pars olarak değiştirmek üzere mahkemeye başvurdu.

Ebru Şallı ve Harun Tan çifti 7 ay önce dünyaya gelen ikinci erkek bebeklerine Berk adını koydu. Ancak çift, aile büyüklerinin de isteğiyle resmi adı Berk olan bebeklerine Pars diye hitap etmeye başladı.

Ünlü çift, oğullarının ileride sorun yaşamaması için adını resmen değiştirmek amacıyla önceki gün mahkemeye başvurdu. Beyoğlu Asliye Hukuk Mahkemesi'nde avukatları aracılığıyla Beyoğlu Nüfus Müdürlüğü'ne dava açan çift, dilekçelerinde 'Pars Bebek' yazıldığında internetten oğullarıyla ilgili 45 bin bağlantı, sayfa ve bilgi çıktığını belirtti.

Şallı ve Tan çifti, "Oğlumuzun nüfus cüzdanındaki ismi ile kullandığı isminin farklı olması, gelecekte eğitim ve sosyal hayatında sorunlara neden olacaktır. Bu farklılık hayatının ileriki dönemlerinde idari alanlarda, işlemlerde karmaşaya yol açacaktır" dedi.

Berk isminin Pars olarak değiştirilmesi istenilen dilekçede bu değişimin olmaması halinde ise 'Pars' adının nüfus kâğıdına ikinci isim olarak eklenmesi talep edildi. (Habertürk)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;