Çocuklarının önünde eşini öldürdü

Denizli 38 yaşındaki Erkan Yıldız, evi terketmek isteyen 14 yıllık eşini çocuklarının gözü önünde öldürdükten sonra intihar etti

Çocuklarının önünde eşini öldürdü

Olay, bugün saat 08.30 sıralarında merkeze bağlı Güzelköy'de, 35 numaralı evde meydana geldi.

Şiddetli geçimsizlik nedeniyle bir süre önce evi terk eden 3 çocuk annesi Saniye Yıldız, dün akşam eve döndü. 14 yıllık evli çift, geceyarısı tekrar tartışıp kavga etti.

Daha önce de iki kez evi terk eden Saniye Yıldız, sabah kalkar kalkmaz eşyalarını toplayıp çocuklarını geride bırakarak yeniden evden ayrılmaya yeltendi.

Bunu gören fayans ustası Erkan Yıldız, çılgına döndü. Eşini ikna edemeyen Erkan Yıldız, ruhsatsız av tüfeğini alarak dehşet saçtı. Öfkeli koca, çocukları 14 yaşındaki İsmet, 11 yaşındaki Halil İbrahim ve 7 yaşındaki Yağmur'un gözleri önünde 14 yıllık eşi Saniye Yıldız'ı göğsünden vurarak öldürdü.

Yaşadığı şokla evden koşarak çıkan çiftin büyük çocukları İsmet, yakındaki akrabalarına giderek yardım istedi. Akrabalar ve komşuların eve geldiğini gören Erkan Yıldız, bu kez av tüfeğini çenesine dayayarak ateşledi.

ANNE VE BABALARININ ÖLÜMÜNE TANIK OLDULAR

Acı haberi alan Erkan Yıldız'ın annesi Fatma Yıldız ve yakınları sinir krizi geçirdi. Yaşlı kadın, yakınları tarafından güçlükle sakinleştirildi.

Annelerinin öldürülmesine ve babalarının intiharına tanık olan İsmet, Halil İbrahim ve Yağmur Yıldız ise psikolojik destek verilmek üzere İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi'ne getirildi.

Çocukların ifadelerinin savcı tarafından psikolog gözetiminde alınacağı bildirildi.

DEDİKODULAR YÜZÜNDEN

Yıldız çiftinin son bir yıldır şiddetli geçimsizlik yaşadığı, sürekli tartışıp kavga ettiği öğrenildi. Erkan Yıldız'ın daha önce iki kez evi terk eden eşi Saniye Yıldız hakkında Sevindik Polis Merkezi'ne kayıp müracaatında bulunduğu kaydedildi.

Saniye Yıldız'ın evi terk ettikten sonra baba evine dönmediği, bu yüzden köyde dedikodular yapıldığı, Erkan Yıldız'ın da bu dedikodulardan rahatsız olduğu ileri sürüldü.

Ramazan ÇETİN/DENİZLİ (DHA)

2