Cohen sahnede bayıldı

Kanadalı şarkıcı Leonard Cohen, İspanya'da verdiği konser sırasında 4'üncü şarkıda bayılınca konser yarım kaldı

19 Eylül 2009, Cumartesi 11:54
A A

Geçen ay İstanbul'da verdiği konserle müzikseverleri büyüleyen Kanadalı şarkıcı, yorumcu ve besteci Leonard Cohen, İspanya’nın doğusunda dün verdiği bir konser sırasında sahnede bayıldı. El Mundo gazetesindeki haberde, Valence’teki konserde bayılan 75 yaşındaki Cohen’in konseri yarıda bırakmak zorunda kaldığı belirtildi. 

GİTARINI ALIRKEN DÜŞTÜ
Görgü tanıkları da dördüncü şarkısını seslendiren sanatçının önce bir gitar almak üzere kalkarken dengesini kaybettiğini ve grup elemanları tarafından düşmesinin engellendiğini aktardı. Aynı kaynaklar, birkaç dakika sonra Cohen’in yeniden dengesini kaybettiğini ve sonunda yere düştüğünü belirtti. 

MANASTIRA ÇEKİLMİŞTİ

Seyircilerin bir saat kadar Cohen’in sahneye dönmesini beklediğini, ancak grup elemanlarından Javier Mas’ın Cohen’in sahneye çıkamayacağını söylemesiyle konserin ertelendiği ifade edildi. 

90’lı yıllarda sahnelere veda edip California’da bir Budist manastırına kapanan Cohen, rahip olup "sessizlik" anlamına gelen "Jikan" adını almıştı, eski menajeri tarafından dolandırıldıktan sonra ise sahnelere dönmek zorunda kalmıştı. 

AA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.