Çok acı

Mustafa Çalışan evine giderken trafik kazası gördü.Kızı hâlâ okuldan dönmemişti. Şüphelenip tekrar kaza yerine döndü ve yerde yatanın kızı olduğunu öğrendi

Çok acı

BABA TESADÜFEN GÖRDÜ

Muğla Milas’ta oturan Ticaret Meslek Lisesi öğrencisi 14 yaşındaki Özlem Çalışan, önceki akşam 19.00 sıralarında okuldan eve dönerken karşıdan karşıya geçiyordu. Ehliyetsiz sürücü Kerim Karakuş’un (35) kullandığı otomobil aşırı hızla Özlem’e çarptı. Özlem olay yerinde öldü, otomobil kaçtı. Özlem’in babası Mustafa Çalışan evine dönerken kazanın olduğu yerden geçti.

EŞİYLE KAZA YERİNE DÖNDÜ

Yerde üstü örtülü cesedi gören Mustafa Çalışan polise kim olduğunu sordu. Polisler de “14 yaşında bir kız” diye yanıt verdi. Mustafa Çalışan, “Benim de 14 yaşında kızım var. Allah ailesine sabır versin” deyip evine gitti. Mustafa Çalışan eve gittiğinde kızının okuldan dönmediğini görünce şüphelendi. Eşi Ayten Çalışan’ı da alıp kaza yerine bir kez daha gitti.

KAMERALAR YAKALATTI

Polislere kendini tanıtan Mustafa Çalışan ölen kızın kimliğini öğrenmek istedi. Polisler ölen kızın Özlem Çalışan olduğunu söyleyince baba ve anne yıkıldı. Acılı anne-babaya, sağlık ekipleri müdahale etti. Kazadan sonra kaçan ehliyetsiz sürücü Kerim Karakuş ise ilçedeki güvenlik kameralarının görüntüleri sayesinde bulundu ve tutuklandı.

Oktay ÇAYIRLI/DHA