Cortana çok hızlı çıktı!

Microsoft'un sanal asistanı Cortana, bu özelliğiyle şirketin tarihine geçmeye aday!

15 Haziran 2014, Pazar 18:30
A A

Microsoft'un sanal asistanı Cortana, belki de firmanın en sık güncellenen yazılımı olacak. Gelen haberlere göre, Microsoft Cortana'yı ayda en az iki kez güncelleyecek. Güncellemenin sıklığındaki amaç elbette sanal asistanın en iyi şekilde hizmet vermesini sağlamak.

Microsoft'un sanal asistanı Cortana, Windows Phone 8.1'le birlikte gelmişti hatırlarsanız. Apple'ın Siri'sine rakip olarak geliştirilen Cortana, yeni haberlere göre ayda en az iki kez güncellenerek Microsoft'un en sık güncellenen yazılımı olacak. Halihazırda 8.1 sürümüne resmi olarak geçiş yapılmasa da, işletim sisteminin geliştirici sürümü çok kez güncelleme almayı başardı. Ve bu günceleme furyası, Cortana ile devam edecek gibi görünüyor. Cortana'nın Türkçe'yi desteklememesi nedeniyle şu an ülkemizde kullanılmıyor olduğunu da belirtelim. Sanal asistanı aktif hale getirmek için telefonunuzun ayarlarını ABD'ye göre değiştirmeniz gerekiyor.

Resimlerle: Android 4.4 KitKat'lı cep telefonları!

Kaynak: CHIP Online

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.