Çorum'da bedava kömür izdihamı

Çorum'da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından verilen kömür yardımından almak isteyen vatandaşlar izdihama neden oldu

02 Aralık 2009, Çarşamba 16:18
A A

9 bin kişiye verilecek olan kömür fişlerini almak isteyen vatandaşlar, vakıf binası önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Çorum Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yoksul vatandaşlara kömür yardımı yapılmaya başlandı.

Ücretsiz kömürler için kömür fişlerinden almak isteyen vatandaşlar Yeniyol Mahallesi'ndeki vakıf binası önüne akın etti. Yaklaşık 200 kişi fiş almak için sıraya girerken zaman zaman izdiham yaşandı.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Hayrettin Demirci, yaklaşık olarak 9 bin kişiye kömür yardımında bulunacaklarını ve ihtiyaç sahiplerinin kayıtlarına bakarak kömür alabilecek durumda olanlara fiş verdiklerini belirtti. Her aileye 2 ton verileceğini söyledi.

Kömür fişi almak için vakıf binası önüne gelen 67 yaşındaki Sultan Yılmaz isimli vatandaş ise fenalık geçirdi. Yılmaz, vakıf binasına gelen 112 Hızır Acil servis görevlileri tarafından hastaneye götürüldü. Fişlerini alan vatandaşlar vakıf tarafından verilen tarihlerde gelerek kömürlerini alacak.

Kemal KARADAĞ/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;