'Cübbeli'nin tahliye talebi reddedildi

Mahmut Ünlü'nun tahliye talebinin reddedildiği duruşmayı Fadıl Akgündüz de izledi

02 Kasım 2012, Cuma 16:04
A A

Kamuoyunda "Cübbeli Ahmet Hoca" olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’nün de sanıkları arasında bulunduğu davanın üçüncü duruşması görüldü. Ünlü’nun tahliye talebinin reddedildiği duruşmayı Fadıl Akgündüz de izledi.

İstanbul 16 Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada 3’ü tutuklu 16 sanık yargılanıyor. Bugünkü duruşmaya 2’si tutuklu 10 sanık katıldı. Tutuklu sanık Ahmet Mahmut Ünlü ise, sağlık raporu göndererek duruşmaya katılmadı. Duruşmayı Ünlü’nün ailesi ve Fadıl Akgündüz izledi.

Duruşmada dinlenen tanıkların ardından avukatlar tahliyeye yönelik taleplerde bulundu. Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci ise, "Aralık ayında bu dosyayı bitirmek istiyoruz" şeklinde konuştu. Duruşmaya ara verildi. Aranın ardından kararlarını açıklayan mahkeme, tutuklu sanıklar Ahmet Mahmut Ünlü, Barış Sezek ve Mahjouba Demirel’in tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Mahkeme bu kararına gerekçe olarak ise, 'kuvvetli suç şüphesi ve delillerin henüz tamamının toplanamamış olmasını’ gösterdi. Duruşma 7 Aralık’a ertelendi.

Ünlü’nun tahliye talebinin reddedildiği duruşmayı Fadıl Akgündüz de izledi

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;