Cudi ve Küpeli'de büyük operasyon

Cudi ve Küpeli'de büyük operasyon

Şırnak'ta PKK'lı teröristleri etkisiz hale getirmek için Cudi Dağı'nda önceki gün başlatılan operasyonlar bugün Küpeli Dağı'nda da bu sabah geniş kapsamlı bir operasyon başlatıldı. Bir grup PKK'lının tespit edildiği Cehennem Deresi Mevkii'nde ise bölge çembere alındı. Operasyon kesimlerine Cizre'den asker ve zırhlı araç sevkiyatı yapıldı.

Şırnak'ta PKK'lıların etkisiz hale getirilmesi amacıyla başlatılan operasyonlara ara verilmeden devam ediliyor. Kuzey Irak'tan Türkiye'ye geçiş yapan PKK'lıların kullandığı yerlerin başında gelen ve önceki gün mayın patlaması sonucu iki askerin yaralandığı Cudi Dağı'nda başlatılan operasyonlar kapsamında arama-tarama faaliyetlerine devam ediliyor. Cudi'nin karşısında bulunan stratejik öneme sahip Küpeli Dağı'nda da bu sabah erken saatlerde geniş kapsamlı bir operasyon başlatıldı. Şırnak 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı ile Çakırsöğüt Tugay Komutanlığı'ndan kalkan Sikorsky helikopterlerle operasyon kesimlerine özel eğitimli jandarma komandolar taşındı. Kobra tipi helikopterlerin de teröristlerin bulunduğu alanları ateş altına aldığı belirtildi. Operasyonların Suriye üzerinden gelen yoğun toz bulutlarına rağmen sürdüğü kaydedildi.

CEHENNEM DERESİ ÇEMBERE ALINDI

Şırnak'ın Güçlükonak ile İdil ilçeleri arasında bulunan Küpeli Dağı'nın alt kısmındaki Cehennem Deresi Mevkii'nde bir grup PKK'lı tespit edildi. Teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için Cehennem Deresi'ne sevkedilen Jandarma Özel Harekat timleri, bölgeyi çembere alırken, stratejik tüm noktaların tutuldu.

Cizre Mekanize Piyade Taburu'ndan çıkan çok sayıda zırhlı araçta Cehennem Deresi bölgesine kaydırıldı.

DHA

 

 

Yandex.Metrica