Çukurca'da saldırı hazırlığındaki teröristler vuruldu

Türk Silahlı Kuvvetleri, Hakkari'nin Çukurca ilçesinde hava operasyonu düzenledi

17 Eylül 2017, Pazar 16:09
A A
Türk Silahlı Kuvvetlerince Hakkari kırsalına yapılan  hava harekatında, üs bölgelerine saldırı hazırlığındaki üç terörist etkisiz hale  getirildi. Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan açıklamaya göre,  dün Çukurca'da, üs bölgelerine saldırı için harekete geçen teröristler  belirlendi. Hava Kuvvetleri Komutanlığınca düzenlenen hava harekatında üç terörist  etkisiz hale getirildi. Bölücü terör örgütünün Irak'ın kuzeyindeki barınma alanlarından kaçan  dört terörist ise Şırnak'ın Silopi ilçesinde güvenlik güçlerine teslim oldu.

Silopi'deki operasyonlarda iki el yapımı patlayıcıyı imha eden  güvenlik güçleri, Hakkari'nin Yüksekova ilçesindeki operasyonda ise bir sığınakta  çok sayıda yaşam malzemesi ele geçirdi, bir el yapımı patlayıcıyı etkisiz hale  getirdi.


ÇATIŞMADA BİR TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ 


Öte yandan Hakkari'de terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda bir  terörist etkisiz hale getirildi. Valilikten yapılan açıklamada, güvenlik güçlerince Alandüzü Nirik  Deresi bölgesinde PKK'lı teröristlere yönelik operasyon düzenlendiği bildirildi.   Operasyonda bir teröristin etkisiz hale getirildiği kaydedilen  açıklamada, konuyla ilgili adli tahkikatın devam ettiği belirtildi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;