www.posta.com.tr
 • Açılış sayfam yap
 • Üye Girişi
 • Canlı Skor
 • RSS
 • Mobil
 • ALTIN129,3820 %-0,51
 • BIST75244 %0,22
 • EURO3,3417 %0,10
 • USD3,0175 %-0,66

'İsteyin, melekler yardıma gelsin'

25 Aralık 2010 - 05:00
Yazı Boyutu:
x

Beki İkala Erikli, Robert Koleji ve Boğaziçi Üniversitesi mezunu. 13 yıl büyük bir şirkette üst düzey yöneticilik yaptı. İş seyahati dönüşünde 2,5 yaşındaki oğlundan yediği tokat hayatını değiştirdi: İşinden ayrıldı, spiritüalizmle tanıştı, Hawaii’ye gidip melek terapisi dersi aldı. Meleklerle iletişim kurmayı öğrenince de ilk işi ‘Meleklerle Yaşamak’ adlı kitabı yazmak oldu. Beki Hanım o günden sonra yaşadığı mucizeleri ve meleklerle iletişim kurma yollarını anlatıyor.

Röportaj: Nilüfer KAS

İyi okullarda okumuşsunuz: Robert Kolej, Boğaziçi Üniversitesi... Sonra da iyi bir kariyer... Çocuktan sonra mı hayatınız değişti?

Oğlumu doğurduktan sonra doğum iznine ayrıldım. Oğlum 3.5 aylık olunca da işe döndüm. Yoğun çalışıyordum ama oğlumun karakterinde değişmeler olduğu gözümden kaçmıyordu. Bir iş seyahatinden dönüşte ona sarılmak isterken o bana bir tokat attı. O an kendime gelip işi bıraktım. İngiltere’de Sir John Whitmore’dan yaşam koçluğu ve NLP eğitimi aldım. Programa katıldığımda yaşamımın amacını bulduğumu anladım. Küçüklükten beri içimde olan yetenekleri uyandırmam gerekiyordu. Ama bu duyguya nasıl ulaştığımın yanıtını veremem. O sırada elime meleklerle ilgili bir kitap geçti. Almanya’daydım. Galiba meleklerle tanışma zamanım gelmişti. Kitabı okuduktan sonra oradaki yönergeleri izledim ve hayatımda küçük mucizeler gerçekleşmeye başladı. Ne zaman meleklerimden yardım istesem bana yardım ettiklerini gördüm.

Yani bir anda mı spiritüel hayata ilgi duydunuz?

Öncesi var. 4 yıl boyunca spiritüel alandaki kitapları okudum. Hawaiili şaman Dr. İhaleakala Hew Len’den eğitim aldığımda kariyerim boyunca bir kenara attığım içsel rehberliğime yeniden kavuştum. Bu rehberlik doğrultusunda önce Münih’te Charles Virtue’dan medyumluk sertifikası aldım. Sonrasında da meleklerle çalışan Doreen Virtue ismine ulaştım. Ondan eğitim almak için tekrar Hawaii’ye gittim. Doreen, psikoterapi eğitimi almış, 4 nesil psişik yeteneklere sahip bir aileden geliyor. Eğitime katılanlara meleklerle, geçmiş yaşamla iletişim kurmayı ve geçmiş yaşama ait anıları şifalandırmayı öğretiyor. Amerika’da bestseller olmuş kitapları var. Farklı zamanlarda iki kez Hawaii’ye giderek üç farklı sertifika aldım. Ondan sonra meleklerimle rahatlıkla iletişim kurmaya başladım.

“13 yaşımda ruh çağırdım”

Çocukken ne tür yetenekleriniz vardı?

13 yaşımdaydım, ruh çağırmak modaydı. Medyum olan teyzem bir gün elime kalem tutuşturdu, “Hadi bakalım, yaşam ötesiyle iletişim kurabiliyor musun, bize göster” dedi. Kolum bilekten dirseğe kadar uyuşmuştu ama kalem yazmaya başladı. Çok korktum. Yıllarca unutmaya çalıştım.

Somut hayattan soyut hayata geçiş yapmışsınız. Ama anlattıklarınız mantığa uymuyor. “Aklı başında birinin bu konularla işi ne” diye düşünüyor insan.

Haklı olabilirsiniz. Ben de meleklerle ilk tanıştığımda böyle düşünmüştüm ama sonra fikrim değişti. Bu yaz ailece tatile gittiğimizde ağabeyimin arkadaşı olan bir kadınla tanıştım. Tatil bitti, meleklerim bana ona bir mail atıp bu konuda kitap yazmak istediğimi anlatmamı söyledi. Meleklerimin ısrarıyla maili attım. O kadın boşanmak üzere olduğunu ve meleklerin yardımına ihtiyaç duyduğunu söyledi. Yolumuz böyle kesişti. İş hayatında çok iyi paralara çalışıyordum ama bu işin verdiği tatmin bambaşka.


Yorumlar (1)
 • merhabalarmeleklerle yaşamak kitabını okudum ben ilkokul mezunuyum sizin eğitim almak için ünüversite bitirmekmi lazım bununla çok ilgiliyim papagan34 11 Mart 2012 - 15:25
  Yoruma Oy Ver
  -4