Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: İddianı ispat et

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde esnafla iftarda bir araya geldi

20 Haziran 2017, Salı 22:56
A A
CHP'nin başlattığı "Adalet yürüyüşü"ne değinen Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

"Birilerinin elinde kartonlarla yürüyerek, adalet araması gibi değil bizim aradığımız adalet. Bizim aradığımız adalet, 250 şehidimizin kanıdır. 2193 gazimizin yaralı oluşudur.

ŞU ANDA BEDEL ÖDÜYORLAR


Öbür tarafta Milli İstihbarat Teşkilatı'nın gönderilen Türkmen kardeşlerimize yardımını basanlar kimdi? Yine aynen o FETÖ terör örgütüydü. FETÖ'nün yargı içindeki mensuplarından şu anda içeride olanlar ki, Milli İstihbarat Teşkilatı'na böyle bir şey yapamazsın. Yaptılar. Şu anda bedel ödüyorlar. Oradan alınan evraklar kimlere gönderildi? Şu anda mahkum edilen şahsa gönderildi. O da şu anda yurt dışına kaçmış olan bir başka gönüldaşına gönderdi. O kaçtı gitti. Şimdi farklı şeyler de dolaşıyor.

SEVİYE KAYBI ARTIYOR


Ankara'dan İstanbul'a yürüyor ya, her geçen gün bu yürüyüşteki seviye kaybı artıyor. Bugün grup toplantısını açık alanda yapmışlar. Kapalı alan herhalde sıcak geliyor.

İDDİANI İSPAT ET


Oradan da bir ifade kullanıyor. Cumhurbaşkanının yargıya talimat verdiği ile alakalı. İstifaya çağırıyor. 'Olmazsa ben istifa ederim' diyor. Senin bu ilk değil ki sen bugüne kadar kaç kere bu şeyleri söyledin. Senin bu yalan makinesi olduğunu bu ülkede bilmeyen kalmadı. Böyle bir şeyi ispata davet ediyor. Sen bir defa kendini bu ülkede ne olduğunu millete kabul ettirmişsin. Millet, seni çok iyi biliyor, tanıyor. Biliyor ki hiçbir sözünde durmaz. İspata yönelik bir şeyin varsa hukukta şöyle bir şey var; Müddei iddiasını ispat ile mükelleftir. İddianı ispat et.

Senden yargıda aldığım birçok cezalar var. Alıyorum. Aldığım bedelleri de avukatlarıma diyorum bu sizin hakkınız. Sizde kalsın. Öbür tarafta Kayseri'de eski büyükşehir belediye başkanımız o da maşallah bunlardan cezalar aldı sucuk olarak dağıtıyor Kayseri'de. Dürüst değiller.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;