Cumhurbaşkanı Gül'den onay

Cumhurbaşkanı Gül, "Kamu İhale Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun"u onayladı. Kanuna göre seçim malzemelerinin alımı, doğrudan temin yoluyla yapılacak

27 Kasım 2013, Çarşamba 20:39
A A

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre Gül, 6504 sayılı "Kamu İhale Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun"u yayımlanmak üzere Başbakanlığa gönderdi.

 Kanunla; Cumhurbaşkanının halk tarafından seçilmesi, Anayasa değişikliklerine ilişkin kanunların halkoyuna sunulması, milletvekili genel ve ara seçimleri, mahalli idareler ile mahalle muhtarlıkları ve ihtiyar heyetleri genel ve ara seçimi dönemlerinde YSK'nın ihtiyacı için yapılacak filigranlı oy pusulası kağıdı ile filigranlı oy zarfı kağıdı alımı, oy pusulası basımı, oy zarfı yapımı hizmetleri ile bu seçimlere yönelik her türlü seçim malzemelerinin alımı ile yurtdışı seçim harcamaları, il seçim kurulu başkanlıkları tarafından alınacak oy pusulası basımı hizmet alımı, doğrudan temin yoluyla yapılacak.

Cumhurbaşkanı Gül ayrıca 6503 sayılı "T.C. Başbakanlık Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile Azerbaycan Cumhuriyeti Haberleşme ve Enformasyon Teknolojileri Bakanlığı ve Azerbaycan Cumhuriyeti Milli Televizyon ve Radyo Şurası Arasında Televizyon Yayıncılığı Alanında İşbirliğine Dair Protokol ile Teknik Hizmet Sözleşmesinin Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun"u da yayımlanmak üzere Başbakanlığa gönderdi.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;