Cumhurbaşkanlığı Kupası Efes Pilsen'in

Basketbolda 26. Erkekler Cumhurbaşkanlığı Kupası'nı Fenerbahçe Ülker'i 79-77 yenen Efes Pilsen kazandı

13 Ekim 2010, Çarşamba 23:18
A A

Hava atışından itibaren Fenerbahçe Ülker maça ağırlığını koydu. Farkı 16 sayıya kadar çıkardı. Ancak son çeyrekte lacivert-beyazlı takım muhteşem bir geri dönüşle karşılaşmaya denge getirdi.

Son 1 dakika kala da atılan basketle skor 79-77 oldu. Efes Pilsen skor avantajını korudu ve Cumhurbaşkanlığı Kupası'nı 9. kez müzesine götürdü.

FENERBAHÇE ÜLKERLİ TARAFTARLAR OYUNCULARINI ALKIŞLADI

Fenerbahçe Ülkerli taraftarlar, maç sonunda büyük üzüntü yaşadı. Sarı-lacivertliler, maç bitiminde şok yaşayarak, kısa bir süre sessiz kalırken, daha sonra Fenerbahçeli Ülkerli oyuncuları alkışlayıp, tribüne çağırdı. Maçtan sonra taraftarlar gibi şok yaşayan sarı-lacivertli oyuncular da taraftarlara alkışla karşılık verdi.

ÖMER ONAN HAVLUSUNU RAKOCEVİC'E VERDİ

Zaman zaman gergin geçen maçta Fair play davranışları da sergilendi. Maçın 3. periyodunda faul atışı kullanmak için çizgiye gelen Rakocevic, hakeme ellerinin terli olduğunu işaret etti. Fenerbahçe Ülker yedek sırasına yönelen Rakocevic'e, Ömer Onan havlusunu uzattı. Rakocevic, ellerini kuruladıktan sonra faul atışlarını kullandı.

“KEREM GÖNLÜM DOPİNG YAPSANA”

Maçın 4. periyodunun başında bir pozisyonda Efes Pilsenli oyuncular Kerem Gönlüm ve Nachbar, hakem kararlarına tepki gösterdi. Bu sırada mola alınırken, Efes Pilsen antrenörleri de hakemlerin kararlarına itirazlarını sürdürdü. Fenerbahçeli taraftarlar ise Efes Pilsen yedek sırasına doğru tezahürat yaparken, “Kerem Gönlüm doping yapsana” diye bağırdı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;