Daha zayıf görünmenizi sağlayacak ipuçları...

Doğru kıyafet seçimiyle olduğundan daha zayıf görünebilirsiniz! Tek ihtiyacınız olan gardırobunuzdaki parçalarla en uygun kombini yaratmak! Şimdi okuyacağınız öneriler sayesinde aynaya baktığınızda, karşınızdaki görüntüden memnun kalacak, tüm özgüveninizle güne başlayacaksınız!   

28 Eylül 2017, Perşembe 09:10
A A

İşte daha zayıf bir görüntüye sahip olmanız için dikkat etmeniz gereken noktalar...

  1- Yüzünüze uygun saç modelini seçmek çok önemli bir faktör. Yüzü toplu ve yuvarlak olan kadınlar için topuz, atkuyruğu kullanımı olduklarından daha zarif bir görünüme kavuşmalarına yarar sağlayacaktır. Diğer yandan özellikle kısa boylu kadınların omuz hizasını geçmeyecek uzunlukta saç kullanmaları onları daha uzun ve zarif gösterecektir.

2- Ceketlerin bellerinde kemer kullanmak sizi olduğunuzdan daha zayıf gösterecektir.   

3- Son yıllarda oldukça popüler olan yüksek bel pantolonlar bacak boyunuzun daha uzun görünmesini sağladığı gibi daha ince görünmesini de sağlar. Aynı zamanda bel kısmını toparlayarak vücut deformasyonlarını veya fazlalıklarınızı toparlayarak daha fit bir görüntü yakalamanıza yardımcı olurlar.  

4- Doğru etek boyu seçimi en az eteğin modeli kadar önemlidir. Kısa boylu kadınların diz üstünde modeller tercih etmesi daha zayıf ve zarif görünmelerine yardımcı olur. Uzun boylu kadınların da tercih edeceği diz altı ve kalem etekler daha zarif görünmelerini sağlar.  

5- Bu konu hakkında kimin koyduğunu bilmediğimiz birçok klişe kural olsa bile, siyah- lacivert kombinler sizi olduğunuzdan daha zayıf gösterecektir.  

6- Koyu tonlar her zaman için sizi olduğunuzdan daha zayıf ve zarif gösterecektir. Bununla birlikte her türlü kombininize uyum sağlayabilecek nude (ten rengi ) tonları yine sizi olduğunuzdan daha ince gösterecektir.  

7- Bacak boyunuzu uzatarak daha fit bir görünümde olmanızı sağlayan topuklu ayakkabılar daha zayıf görüntülerin neredeyse en büyük destekçisi.  

8- Kıyafetlerde kullanılan dikey çizgiler boyunuzu uzun gösterir. Aynı zamanda daha ince bir görünüm sağlarlar.  

9- Tercih edeceğiniz uzun ceketler daha uzun ve zayıf görünmenizi destekler. Tabii bu durum için ayakkabı seçimi oldukça önemli. Özellikle kısa boylu kadınların uzun ceketleri topuklu ayakkabılarla kombinlemeleri önerilir.