Dalgıç denizde kayboldu

Çanakkale'nin Eceabat ilçesinde dalış için girdiği denizde kaybolan dalgıcın aranmasına devam ediliyor.

27 Ekim 2009, Salı 15:13
A A

Çanakkale’nin Eceabat ilçesine bağlı Küçük Kemikli Burnu mevkisinde balık avlamak amacıyla dalış yaptığı sırada kaybolan İlhan Görgü’nün (27) kendisi gibi dalgıç olan arkadaşları, bölgedeki arayışlarını sürdürüyor. 

Görgü’nün, bölgeye birlikte geldiği 2 arkadaşı ve olayın duyulmasından sonra İstanbul’dan gelen dalgıç arkadaşları, Küçük Kemikli, Büyük Kemikli ve Anzak Koyu mevkilerinde dalarak arkadaşlarını arıyor. Hızlı çalışabilmek için botların arkasına bağladıkları iple çekilen dalgıçlar, gözlükle denizin dibini kontrol ediyor. Arama çalışmalarına, Sahil Güvenlik botu denizden destek veriyor. Sahil Güvenlik helikopterinin de zaman zaman havalanarak bölgede arama çalışması yaptığı ifade edildi. 

BALIK AVLAYACAKTI

Arkadaşları, Gökçeada ve Seddülbahir’e kadar olan bölgeyi taradıklarını, ancak şu ana kadar Görgü’yle ilgili herhangi bir bulguya rastlanılmadığını bildirdi. İlhan Görgü’nün, İstanbul Karaköy’deki dalgıç malzemeleri satışı yapılan bir dükkanın sahibi olduğu öğrenildi. Önceki gün, arkadaşlarıyla birlikte Küçük Kemikli Burnu mevkisinde balık avlamak için dalış yapan İlhan Görgü, bir süre sonra kaybolmuş, arkadaşlarının haber vermesi üzerine bölgede arama çalışmaları başlatılmıştı.

AA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;