Dansöz kavgası: 2 ölü, 2 yaralı

Dansözlere para takma tartışmayla başlayıp, dansözleri takibe varan kavga tam bir savaşa dönüştü

Dansöz kavgası: 2 ölü, 2 yaralı

Uşak'ta bir gazinoda alkol alan 31 yaşındaki Ferhat Şentürk ile Durmuş Yıldırım, dansözlere para takarken mekanın çalışanları tarafından uyarıldı. Dışarı çıkan iki kişi gece yarısı dansözlerin kaldığı otele zorla girmek isteyince çıkan kavgada gazino çalışanlarınca pompalı tüfekle öldürüldü. Tabancayla açılan ateş sonucu yaralanan 2 gazino çalışanı tedavi altına alındı.

Kent merkezinde birahane işleten Ferhat Şentürk ve arkadaşı Durmuş Yıldırım, dün gece eğlenmek için Göğem Mevkii'ndeki gazinoya gitti. Aldıkları alkolün etkisiyle taşkınlık yapmaya başlayan iki kişi dansözlere para takarken gazino çalışanlarınca uyarıldı. 

DANSÖZLERİ TAKİBE ALDILAR

Çıkan tartışma ardından gazinodan atılan Şentürk ve Yıldırım, otomobillerinde gazinonun dağılış saatini bekleyip Uşak merkezde yer alan bir otelde kalan dansözleri takibe aldı. 

Saat 03.30 sıralarında otele zorla girmek isteyen iki kişi dansözleri bırakmak için gelen gazino çalışanlarıyla tartıştı. Tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü. İki grup, birbirlerine pompalı tüfek ve tabancayla ateş açtı. Kavgada, pompalı tüfekten çıkan kurşunların isabet ettiği Şentürk ve Yıldırım öldü. Gazino çalışanları 26 yaşındaki S.D. ve 27 yaşındaki T.K. çeşitli yerlerine isabet eden mermilerle yaralandı. Yaralılar Uşak Devlet Hastanesi’ne kaldırılırken, soruşturma başlatıldı. Kavgaya karışan iki gazino çalışanın da arandığı bildirildi.

Yavuz KUŞDEMİR/UŞAK, (DHA)