Dansözlü eğlenceden fuhuş davasına

Uşak'ın Sivaslı İlçesi'nde, havuzbaşında rakılı dansözlü veda gecesi düzenlenmesiyle gündeme gelen Uşak Vali Yardımcısı Sedat Yıldırım'ın 'fuhuş ve çete' suçlamasıyla yargılanmasına başlandı

a
a
Perşembe, 26 Ağustos 2010 - 14:34


Dansözlü eğlenceden fuhuş davasına

Uşak’ın Sivaslı İlçesi’nde, havuzbaşında rakılı dansözlü veda gecesi düzenlenmesiyle gündeme gelen eski Kaymakam, şimdiki Vali Yardımcısı Sedat Yıldırım, ilçe eski emminet amiri polislerin de bulunduğu 19 tutuksuz sanık hakkında ‘Fuhuş ve çete’ suçlamasıyla açılan davanın görülmesine İzmir 8'inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlandı.

102 YIL İSTENİYOR

İzmir 8. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapılan ilk duruşmaya Big Bos gazinosu sahibi Yüksel Sarısakal ile birlikte 6 tutuksuz sanık ve avukatları katıldı.

Sanıklar hakkında, ‘Silahlı suç örgütü kurmak ve yönetmek, nitelikli tehdit, iştirak halinde kasten yaralama, tefecilik, fuhuşa teşvik, yer ve aracılık etmek, resmi belgede sahtecilik, uyuşturucu madde ticareti, 6136 sayılı kanuna muhalefet, silahlı örgüt üyesi ve bilerek yardımcı olma ve tehdit’ suçlarından 4 ile 102 yıl arasında değişen hapis cezası istendi.

"KAYMAKAMI HARCAMAK İÇİN"

Duruşmada ifade veren ve 102 yıl hapsi istenen Yüksel Sarısakal üzerine atılan suçlamları kabul etmedi. Sarısakal şöyle dedi: “Bu benim olayım değil, Kaymakam’ın Uşak Emminiyeti ile ters düşmesi ile bana mal edilmiştir.

"KİMSEYE KADIN TEMİN ETMEDİM"

27 yıldır esnaflık yapıyorum, bugüne kadar 23 işyeri değiştirdim, hayalim olan işi kurdum. 2005 yılında şizofreni hastası olan bir kişinin şikayeti üzerine 3.5 yıl telefonum dinlendi.

Komplo kurulmuştur. Ne Kaymakam'a ne polislere kadın temin etmedim. Bekar adamım, hayat kadınlarını kendime ve arkadaşlarıma getirmeleri için aradım.

"KOMPLO KURULDU"

Bu olanlar KOM şubesi ile Kaymakamlık arasında doğan husumetten kaynaklanmıştır. Kaymakam benimle görüştüğü için bana mal edildi. Bu operasyon Kaymakam’ı harcamak amacıyla yapılmıştır.”

KAYMAKAM: GÖZ YUMMADIM

Diğer sanıklar da ifadelerinde üzerlerine atılan suçlamaları kabul etmedi. Şanlıurfa Ağır Ceza Mahkemesi'nde talimatla ifade veren ve davada 4 yıl hapsi istenen Vali Yardımcısı Sedat Yıldırım ise, “Bu ilçede 33 ay görev yaptım.

Bu sürede bu tür mekanlarda 104 kez arama yapılmıştır. Bunların 34’ü Yüksel Sarısakal’ın işlettiği işyerinde yaılmıştır. Esnaf beni sevdiği için ilk önce Belediye düğün salonunda uğurlama partisi verdi.

Daha sonra buradaki partiye gittim. Hiçbir yasa dışı eyleme göz yummadım” dedi. Duruşma eksik belgelerin tamamlanması ve dinlenmeyen tanıkların ifadesinin alınması için ertelendi.

Bahri KARATAŞ/İZMİR (DHA)

2