Önceki Fotolar

Dar mekanlar için hayat kurtaran dekorasyon önerileri

Eviniz dar olabilir ya da her ihtiyacınız için ayrı odanız olmayabilir. Böyle durumlarda kullanacağınız dekorasyon hileleriyle hayatınızı kolaylaştırmanız mümkün olabilir. İşte evinizin bütün boşluklarını değerlendirip yerden kazanmanın yolları.

08 Şubat 2018, Perşembe 14:37
A A

Ayrı bir yatak odanız olmayabilir. Özellikle 1 0 stüdyo dairelerde yaşanan bu problem için gece kullandığınız yatağı gündüz ortadan kaldırmanız gerekebilir. 

Özel bir sistemle tavana sağlamca bağlanacak yatağınız üzerinde yatmadığınız zamanlarda tavanda asılı durarak kapladığı alanı kullanılır hale getirebilir. 

Dar bir yatak odasının en büyük dezavantajlarından biri de depolama problemleridir. Hem yatak hem de giysi dolabını birlikte kullanamadığınız durumlarda çaresiz kalmak mümkün. 

Giyinme odanızın üst katında ranzanız olsa iki fonksiyonu birlikte yerine getiren harika bir dekorasyon çözümü bulmuş olabilirsiniz. 

Stüdyo dairede yaşıyorsunuz ve ayrı bir yatak odası lüksünüz yok diyelim ki. Yine de bir parça gizlilik istemez miydiniz? 

Ayakları tekerlekli olan ve istediğiniz yere taşayabileceğiniz bir kabini içine yatağınızı yerleştirip kapısını kapattığınızda yatak odası olarak kullnamaya ne dersiniz?

Özellikle gençler için çok kullanışlı olabilecek tavana yakın boşlukları değerlendirirken bir yandan da yatak olabilecek kullanışlı bir ranza fikri... 

Yemeği mutfakta yemek en temiz ve pratik çözüm elbette. Ama her evin yemek masası sığdıracak kadar büyük bir mutfağı yok. 

Salolunuzda ya da oturma odanızda yemek yemek zorunda kaldığınız ama yemek masasının çok yer kaplamasını istemediğiniz durumlarda duvara monte edebileceğiniz tek ya da iki kişilik yemek masası fikri. 

Salonunuzda kitaplarınızı alacak bir kitaplık,CD, DVD ya da biblolarınızı koyacak yeriniz yoksa bunlardan vazgeçmek yerine pencere kenarlarını niş raflar yerleştirerek kullanabilir ve fazladan yer kazanabilirsiniz. 

Dar mekanlar için en iyi çözüm önerilerinden biri yatağa dönüşen kanepe ve koltuklar elbet. Son yılların modası olan L koltuklarınızı yatağa dönüştürerek misafir ağırlayabilir ve yerden tasarruf edebilirsiniz. 

Aynı mekanı birden fazla amaç için kullanmanız gerektiğinde bunu bir seperatör yardımıyla yapmak mantıklı bir seçenek olabilir. Bu seperatörleri TV dolabı ya da kitaplık olarak da kullanıp ortalıkta daha az eşya olmasını sağlarsınız.