Daum: Enke bana açılmıştı

Fenerbahçe teknik direktörü Christoph Daum, intihar eden Robert Enke'nin kendisine depresyon hastası olduğunu söylediğini belirtti

Daum: Enke bana açılmıştı

Christoph Daum "Express" gazetesine verdiği röportajda, "Robert Enke’nin depresyon hastası olduğunu biliyor muydunuz?" şeklindeki bir soruya karşılık, "Evet, bize geldikten iki hafta sonra büroma geldi ve bana açıldı.

Ben de ’Robert, sana tam olarak güvendiğim için nerede olursa olsun yardım edeceğim’ diye söyledim. Daha sonra Köln’de bir uzmanı tavsiye ettim" dedi.

Enke’nin Fenerbahçe’de başarısız olmadığını, Fenerbahçe ile çıktığı ilk maçta 3-0 yenildiklerini hatırlatan Daum, "Ben ona ’Robert çok iyi bir kalecisin. Çok iyi bir insansın’ dedim. Biz burada kalmasını istiyorduk" şeklinde konuştu.

İstanbul’dan neden ayrıldığı yönündeki bir soruya karşılık ise Daum, "Hiç bir zaman açıklayamayacağım bir şey söyledi. Bu konuda konuşmayacağımıza söz verdik. Bizden ayrıldığında kariyerini sonlandırmasını bekliyordum. Tennerife ile sözleşme imzalaması sürpriz oldu. Daha sonra Hannover’de göründü. Hastalığını yendiği için çok mutlu olmuştum" diye konuştu.