Daum: Seyircimiz, avantajımız

Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, seyirci avantajının kendilerinden yana olduğunu söyledi

23 Ekim 2009, Cuma 13:32
A A

Christoph Daum, Almanya’nın ARD Televizyonu’na yaptığı açıklamaların ardından, derbi maçla ilgili Türk basın mensuplarının da sorularını yanıtlayan Alman teknik adam, derbi öncesi iki takımın da moral ve kondisyon olarak iyi durumda bulunduğunu kaydederek, "Bizim tek avantajımız, seyircimizin önünde oynayacak olmamız. Biz evimizde her zaman çok güçlüyüz" dedi.

"ALEX VE GÜİZA’YA İHTİYACIMIZ OLACAK"
Alman teknik adam, sakatlıktan çıkan Alex ve Güiza’nın Galatasaray’a karşı forma giyebilmeleri için hazırlanmaları anlamında önlerinde yeterince zaman olduğunu söyledi. Bugün ilk antrenmanlarına çıkan iki futbolcuya ihtiyaçları olduğunun altını çizen Daum, "Oynayabilmeleri için önlerinde yeterince zaman var. Semih ve Kazım’ın da sakatlık sorunları bulunduğunu düşünürsek, Alex ve Güiza’ya ihtiyacımız olacak" diye konuştu.

'KEİTA VE ARDA'YA DİKKAT EDECEĞİZ'

Fenerbahçe teknik direktörü, Galatasaray maçı için farklı bir taktiksel anlayış düşünmediğini ifade ederken, sarı-kırmızılı futbolculardan Keita ve Arda’ya dikkat edeceklerini belirtti.

Taktiksel olarak küçük bir değişiklik olabileceğini anlatan Daum, "Galatasaray’ı fazla düşünürsek kendi oyunumuzu sahaya yansıtamayız. Bizim de kendi potansiyelimiz var. Rakibi çok fazla düşünürsek kendimize konsantrasyon sağlayamayız" diye konuştu.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;