Davutoğlu, babaannesinin o duasını hiç unutmadı

İşte bugün muhtemel Başbakan olarak açıklanan Ahmet Davutoğlu'nun hiçbir zaman unutamadığı babaanne duası..

21 Ağustos 2014, Perşembe 21:12
A A

POSTA.COM.TR

Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan tarafından ismi muhtemel Başbakan olarak açıklanan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun hayatında babaannesi Ayşe Davutoğlu'nun yeri çok farklı. Ahmet Davutoğlu 4 yaşında annesini kaybettikten sonra onunla en çok ilgilenenlerin başında babaannesi Ayşe Davutoğlu geliyordu.

"OĞLUNLA ORDU, KIZINLA OBA OLASIN"

Davutoğlu'nun hayatıyla ilgili ayrıntılarda babaannesinin duası müstakbel başbakan için çok önemli. Canı kadar sevdiği babaannesi onun için, “Oğlun ola kızın ola. Oğlunla Ordu, kızınla oba olasın. Koç koç oğlanların ardına düşe, dünyalar ayaklarına gele, herkes sana akıl danışa” diye dua ederdi. Davutoğlu bu duayı da, “Sabah okula giderken, babam işe giderken hepimiz sıraya girer babaannemin elini öperdik. Bu, babaannem 95 yaşında ölene kadar aksamadı. Şimdi de o duaların bereketini her zaman hissediyorum' sözleriyle hatırlatmıştı.

İŞTE BABAANNESİYLE FOTOĞRAFI

Davutoğlu'nun Konya'nın Meram ilçesinde yaşayan halasının oğlu Rıdvan Yüceaktaş'ın arşivinde yer alan fotoğrafta, 1970 yılında kendi düğününde gelin alma merasimi sırasında 10 yaşında olan Davutoğlu'nun, (sol 5) babaannesi Ayşe Davutoğlu (beyaz başörtülü) ile birlikte görülüyor.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;