Davutoğlu: Gençlik merkezinin adı 'Özgecan Aslan' olacak

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Antalya'da AK Parti İl Kadın Kongresi'nde gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Davutoğlu 'Özgecan Aslan'a yapılanlar en sert şekilde cezalandırılacaktır' dedi. Kongrede ise bugün sadece kadın korumalar görev yaptı. İşte Davutoğlu'nun açıklamalarından satır başları:

15 Şubat 2015, Pazar 13:59
A A

Özgecan kızımızın katledilmesi hepimizi derinden yaraladı. Özgecan’a bunu yapanlar en sert şekilde cezalandırılacaktır. Adaletin onlara en sert şekilde mukabelede bulanacağına inanıyorum. Ailesine taziyelerde bulundum. Bu tür şiddetin tekrar olmaması için ne gerekiyorsa yapacağız. Özgecan evladımızın adının yaşaması için Antalya’dan bir haberimizi ailesine iletiyorum. Bugün Antalya’da bir gençlik merkezi açıyoruz. Bu gençlik merkezinin adını Özgecan Aslan koyacağız. Ta ki bu genç kızımızın acısı unutulmasın.

3 KEZ TEKRARLADI: KADINA UZANAN ELLER KIRILSIN

Özellikle erkeklerin bu sloganı her yere yaymasını istiyorum: Kadına uzanan eller kırılsın. Bu elleri kıracağız. İnsanoğlunu gördüğü en namert kişi kadına el uzatan kişidir. Rahmetli, anam derdi ki  erkeğin kötüsü kadına el uzatır kadının kötüsü çocuğa el uzatır. 

Hükümet ne tedbir alırsa alsın en önemli koruma faaliyeti eğitimle başlar. Kadınlar bizim başımızın tacıdır. Kızlarımızın eğitimine kadınlarımızın eğitimine katkı vermeye devam edeceğiz. En asli görev annelerimizi , kadınlarımızı koruma görevidir.


Kongrede bugün sadece kadın korumalar görev yaptı.

Özgecan için şiddet gören tüm kadınlar için kadınlarımız seslerini yükseltmeli ayağa kalkmalı. Bütün kardeşlerimiz bacılarımız için beraber söyleyelim: Kadına uzanan eller kırılsın, kadına uzanan eller kırılsın, kadına uzanan eller kırılsın… Kadına uzanan eller kırılacak inşallah…“SEFERBERLİK İLAN EDİYORUZ”

Kadına yönelik şiddeti tümüyle ortadan kaldırmak için seferberlik ilan ediyoruz. Ak Parti kadroları şu andan itibaren kadına yönelik şiddet için seferberlik halindedir. (Tribünlerden Özgecan burada sloganlar yükseldi) Özgecan nerede… Artık Özgecan’ın adı Antalya’daki gençlik merkezinde yaşayacak.

KADINLAR KORUDU

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu Antalya’da katıldığı İl Kadın Kolları 4. Olağan Kongresi’nde kadınlar korudu. Başbakan Davutoğlu’nun kongrede konuşması sırasında yaptığı konuşmada etrafında yalnızca kadın koruma polisleri görev yaptı.

   

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;