Davutoğlu Ortadoğu büyükelçileri ile bir araya geldi

Dışişleri Bakanı Davutoğlu, Türkiye'nin Ortadoğu ülkelerinde görev yapan büyükelçileriyle son bölgesel gelişmeleri ele aldı

11 Temmuz 2013, Perşembe 16:21
A A

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Türkiye'nin Ortadoğu ülkelerinde görev yapan büyükelçileriyle bölgedeki gelişmeleri ele almak üzere bir araya geldi. Ankara Palas Devlet Konukevi'ndeki toplantıya, Ortadoğu'daki büyükelçilerin yanı sıra Türkiye'nin ABD, Rusya, Çin, İngiltere, Fransa ve Almanya'da görev yapan büyükelçileri ile Birleşmiş Milletler, Avrupa Birliği ve NATO gibi uluslararası örgütler nezdindeki daimi temsilcileri katıldı. Türkiye'nin Kahire Büyükelçisi Hüseyin Avni Botsalı'nın ise Mısır'daki gelişmeler nedeniyle toplantıda yer alamadığı belirtildi.

40 KATILIMCI VARDI

Dışişleri Bakanı Davutoğlu'nun başkanlığındaki toplantıya, Dışişleri Bakan Yardımcısı Naci Koru, Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu ve Başbakanlık Dış Politikadan Sorumlu Müsteşar Yardımcısı İbrahim Kalın da katıldı. Yaklaşık 40 katılımcının yer aldığı ve bölgedeki genel durum ile son bölgesel gelişmelerin ele alınacağı değerlendirme toplantısı, görüntü alınmasının ardından basına kapalı devam etti.

AA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;