Dayı tecavüzünü kimselere söyleyemedi

Evden kaçınca cinsel tacize uğrayan 14 yaşındaki kız, geçen yıl da dayısından çocuk doğurmuş

12 Şubat 2010, Cuma 09:14
A A

Zonguldak’ta süre önce evinden kaçan ve cinsel istismara maruz kalan 14 yaşındaki kız çocuğunun 2 yıl önce dayısının tecavüzüne uğradığı, hamile kaldığı ve doğum yaptığı, bebeğin de kızın ailesi tarafından yuvaya verildiği öğrenildi.

14 yaşındaki B.K’nın ailesi bir süre önce polise başvurarak kızlarının 20 gündür kayıp olduğunu bildirmişti. Kız bu arada evine dönmüş ve İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi Müdürlüğü ekiplerince alınan ifadesinde, evinden ayrı olduğu sürede yaşadıklarını anlatmıştı.

B.K. ifadesinde, rızası olmadan evlendirilmek istenmesi üzerine annesine ait bazı ziynet eşyasını alarak evden kaçtığını, evli olduğu bildirilen Y.Y’nin ardından Beycuma beldesinde Ç.P, Karapınar köyünde S.Y. ve Bartın’ın Amasra ilçesinde de M.S. ile birlikte olduğunu söylemişti. Bunun üzerine gözaltına alınan zanlılardan 3’ü "cinsel istismar" suçundan çıkarıldıkları mahkemece tutuklanmış, zanlılardan M.S’yi de arama çalışması başlatılmıştı.

12 YAŞINDAYKEN YAŞANANLAR

Bu arada, kız çocuğunun, daha önce kamuoyuna yansımayan, 2008’deki bir olay nedeniyle büyük bir dram yaşadığı öğrenildi.

Davası devam eden olaydan mahkeme tutanaklarına yansıyan bilgilere göre, B.K, gece ağabeyiyle uyuduğu sırada odasına giren dayısı Tanju Z’nin (25) "tecavüzüne" uğradı ve "korkusundan" olayı ailesine söyleyemedi.

Dayısının defalarca tecavüzüne maruz kaldığı iddia edilen B.K’nın büyüyen karnını kilo almasına bağlayan ailesi durumdan şüphelenmedi. Gebeliğin ilerlemesiyle ağrıları başlayan çocuğu hastaneye götüren ailesi, kızlarının 9 aylık hamile olduğunu öğrendi.

'RIZASIYLA OLDU' İDDİASI

Aile, doğan erkek bebeği Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu yuvasına verdi. Dayı Tanju Z. (25) ise ailenin şikayeti üzerine geçen yıl tutuklandı.
Yargılaması tutuklu devam eden dayı, mahkeme tutanaklarından alınan bilgiye göre, savunmasında yeğeniyle ilişkiye girdiğini kabul ederken, bunun çocuğun rızasıyla olduğunu iddia etti. B.K. ise dayısının tecavüzüne uğradığını, bu eylemin birkaç kez tekrarlandığını, korkudan ailesine anlatamadığını söyledi.

Anne H.K. ise Beycuma beldesindeki köylerinde ev yaptırdıklarını, zaman zaman eşiyle inşaata gittiklerini belirterek, olayın evde bulunmadıkları sırada yaşandığını tahmin ettiklerini, kardeşinin cezalandırılmasını istediğini kaydetti.

Dayının yargılandığı davada mahkemenin B.K’nın ruh sağlığının bozulup bozulmadığına ilişkin Adli Tıp raporunu beklediği bildirildi.

AA
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;