De Nigris kalbine yenik düştü

Gaziantepspor, Ankaragücü ve Ankaraspor'un eski futbolcusu Meksikalı De Nigris kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi

De Nigris kalbine yenik düştü

Alman kaleci Enke'nin ölümünün ardından bir acı haber da Antonio De Nigris'den geldi. Gaziantepspor, Ankaragücü ve Ankaraspor'un eski futbolcusu Antonio De Nigris, dün geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

31 yaşındaki De Nigris, son olarak Tümer Metin'le de takımdaş olduğu Yunanistan'ın Larissa ekibinde oynuyordu.  Turkcell Süper Lig'de forma giydiği dönemde zaman zaman oynadığı iyi futbol ve attığı güzel gollerle gündeme gelen Meksikalı futbolcu, 1 Nisan 1978 doğumluydu.

Profesyonel futbol kariyerine 1999 yılında ülkesinin Monterrey takımında başlayan De Nigris, Villarreal, Club America, Santos gibi ekiplerde de forma giymişti. Antonio De Nigris, 2001-2008 yılları arasında toplam 16 kez Meksika Milli Takımı forması giyerken, bu karşılaşmalarda 4 gole imza atmıştı.

TÜRKİYE'DE OYNAMASI YASAKTI

Meksikalı golcü De Nigris'in sağlık problemi olduğunu bilmesine rağmen futbola devam ettiği ve belki de bile bile ölüme gittiği gündeme geldi.

De Nigris'in Türkiye'deki son kulübü olan Ankaraspor'un eski doktoru şimdiki Ankaragücü doktoru Doç. Dr. Spor Hekimliği uzmanı Burak Kunduracıoğlu, sezon başında kendilerinin de Nigris'e uyguladıkları testlerde kalbinde problem tespit ettiklerini belirterek, "'Bu sezon başında De Nigris'in yapılan testlerinde kardiyolojik olarak hem ekokardiyografisinde hem de EKG'sinde ritimle ilgili birtakım bozukluklar vardı.

Hastanede yapılan tetkiklerden sonra kardiyolog hocalarımızın bize söylediğine göre kalp kasında bir kalınlaşma mevcuttu. Bu genetik olan bir şeydi. Bize 30 yaş üstü insanlarda ani ölüm riski yarattığını söylediler. Bu gelişmelerden sonra biz De Nigris'e bunları anlattık. De Nigris ise bize 'Meksika'da da böyle sorunlarım vardı fakat milli takım düzeyine kadar çıktım. Benim açımdan bir sıkıntı yok' dedi." diye konuştu.

TFF: OYNAMAMASINA DAİR RAPOR VARDI

Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Kurul Başkanı ve Eğitimden Sorumlu Üyesi Ufuk Özerten, hayatını kaybeden De Nigris için önemli açıklamalarda bulundu.

Ziraat Türkiye Kupası kura çekiminde açıklamalar yapan Özerten, De Nigris'in Türkiye'de futbol oynamasının yasak olduğunu ve bu nedenle futbolu bıraktığını hatırlatarak, "Türk hekimlerinin oynamaması gerektiğine dair raporları vardı" diye konuştu.