Dede toruna çarşıda infaz!

Dede toruna çarşıda infaz!

26 Kasım 2009, Perşembe 14:15
A A

Şanlıurfa'nın Suruç İlçesi'nde, bayram alışverişine çıkan 79 yaşındaki Nahsan Türkmen ile 15 yaşındaki torunu Şahin Türkmen'i öldüren 20 yaşındaki Mehmet Türkmen çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Olası saldırı ihtimaline karşı zırhlı araç ile cezaevine gönderilen Türkmen, "3 yıl önce babamı Kadir gecesi öldürdükleri için ben de onların canını bayram arifesinde aldım. Pişman değilim" dediği öğrenildi.

Öğle saatlerinde ilçe merkezinde bayram alışverişine çıkan Nahsan Türkmen ile torunu Şahin Türkmen'i 18 el ateş ederek öldüren ve cesetlerin başında sigara içip, olay yerine gelen polise teslim olan Mehmet Türkmen, sorgusunda cinayetin tüm detaylarını anlattı.

İki akraba aile arasında kan davası bulunduğunu ve bugüne kadar her iki taraftan 6 kişinin öldüğünü söyleyen Türkmen, son olarak 3 yıl önce babası Hasan Türkmen'in öldürüldüğünü ve kendilerinin de bu olayın ardından Gaziantep'e yerleştiklerini ifade etti. Babasının Kadir gecesi öldürüldüğünü, kendisinin de intikam yemini ettiğini ve bayram arifesini özellikle seçtiğini belirterek, "Onlar babamın canını mübarek bir günde aldıkları için, ben de onların canını mübarek bir günde almaya yemin etmiştim. Bunun için sürekli bekliyordum. Bu sabah Gaziantep'ten geldim ve hasımlarımızın alışveriş için Suruç'a gelmelerini bekledim. Nahsan Türkmen ve torununu görünce de silahı çekip peş peşe ateş ettim. İntikamımı aldım ve babamın kanını yerde bırakmadım. Pişman değilim" dedi.

Sorgulamasının ardından 'Tasarlayarak birden fazla adam öldürmek' suçundan Adliye'ye sevk edilen Türkmen, çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklandı. Tutuklanmasının ardından Türkmen, olası saldırı ihtimaline karşı, zırhlı polis aracı ile Şanlıurfa Kapalı Cezaevi'ne gönderildi.

Öte yandan silahlı saldırıda yaşamını yitiren dede-torunun cenazesi ise otopsilerinin yapılmasının ardından yakınları tarafından alınarak ilçeye bağlı Yukarı Ataklar Köyü'nde toprağa verildi.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;