Define ararken göçük altında kaldılar

Diyarbakır'da bir evin bahçesinde define arayan 5 kişiden 2'si meydana gelen göçük altında kaldı

20 Ağustos 2014, Çarşamba 19:34
A A

Diyarbakır'da bir evin bahçesinde define arayan 5 kafadardan 2'si yaptıkları kazılar sonucu meydana gelen göçük altında kaldı.

Edinilen bilgiye göre, Diyarbakır'ın Kabahıdır köyünde Hasan Yüce'ye ait evin bahçesinde define olduğunu öğrenen 5 arkadaş, 3 ay önce defineye ulaşmak için kuyu kazmaya başladı. Evin bahçesinde kazılan yaklaşık 25 metrelik kuyuya su girince göçük meydana geldi. Göçük esnasında kuyuda bulunanlardan Kadri Yüce'nin vücudunun bir kısmı toprak altında kaldı. Göçük anında kuyuda bulunan Mehmet Demir ise toprak altında kaldı.

KAYMAKAM BAŞKANLIĞINDA OLUŞTURULAN HEYET ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

Olayın ardından göçükten sağ kurtulan 3 arkadaşın haber vermesi üzerine köylüler bölgeye toplandı. Göçük altında kalan Mehmet Demir yapılan tüm aramalara rağmen bulunamazken, vücudunun bir kısmı toprak altında kalan ve yaralanan Kadri Yüce'nin kurtarılması için bölgeye 112 acil servis, itfaiye, jandarma ve arama kurtarma ekipleri çağrıldı. Bölgeye ekiplerle birlikte gelen Bağlar Kaymakamı Dursun Balaban, 5 kişiden 3'ünün dışarıda, 2'sinin ise içeride olduğu bir sırada göçük yaşandığını söyledi. Kaymakam Balaban, göçük altında kalan 2 kişinin kurtarılması için tüm imkanların seferber edildiğini söyledi.

5 ARKADAŞTAN 2'Sİ GÖÇÜK ALTINDA KALDI

Bölgede yoğun bir şekilde arama kurtarma çalışmaları devam ederken, 25 metre derinlikteki kuyuya inen arama kurtarma ekipleri göçük ile birlikte kuyuya dolan toprağı tahliye etmeye başladı. Vücudunun bir kısmı göçük altında kalan Kadri Yüce'ye ulaşan 112 sağlık ekipleri toprak altındaki yaralıya ilk müdahaleyi yaptı. Vücudunun bir kısmı toprak altında kalan Kadri Yüce'nin kurtarılması için çalışmalar devam ederken, göçük esnasında kuyuda bulunan Mehmet Demir'e ise henüz ulaşılamadı. Göçük esnasında Kadri Yüce ve Mehmet Demir'in kuyu içinde, İbrahim Aycan, Mehmet Selçuk ve Edip Narin'in ise kuyu üstünde olduğu belirtildi. Kuyu içindekiler göçük altında kalırken, toprağı çekmek üzere kuyu üzerinde bulunan 3 kişi ise yara almadan kurtuldu. Bağlar Kaymakamı Dursun Balaban olayla ilgili çok yönlü soruşturma başlatıldığını söyledi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;