Defne'den 2 şok iddia

İhanetin ardından boşanma kararı alan Defne Samyeli suskunluğunu bozdu

09 Ekim 2009, Cuma 18:00
A A

Mimar Eren Talu geçtiğimiz pazar gecesi 05.00’te Beyoğlu’ndaki ‘Heaven 7’ adlı gece kulübünde 20’li yaşlardaki bir kızla görüntülenmişti. Bu fotoğrafın yayınlanmaması için büyük çaba gösteren Eren Talu çaresiz kalınca “Kızı tanımıyorum, gece geldi yapıştı. Sonra evine bıraktım” diye açıklama yapmıştı. Haberin ardından Eren Talu’nun 14 yıllık eşi, 2 kızının annesi Defne Samyeli telefonları kapatmış, kimseyle görüşmemişti. Çiftin bir arkadaşı “Defne son 5 yıldır sürekli aldatılıyor. Hepsinden haberdar. Kızları için susuyor” demişti.

Casus programıyla dinlemiş

Ancak Defne Samyeli bu ihaneti sineye çekmedi. İstanbul Aile Mahkemesi’ne boşanmak için başvurdu. Boşanma dilekçesinde ise şok iddialar ortaya attı! Defne Samyeli, eşi Eren Talu’dan işleri bozulduktan sonra sürekli psikolojik şiddet gördüğünü, bunu kızları Derin ile Deren’e yansıtmamak için büyük çaba sarf ettiğini, 1 ay önce de evi terk ettiğini açıkladı. Defne Samyeli dilekçesinde “Eşim cep telefonuma casus programı yükletip konuşmalarımı dinlemiş. Bu büyük bir suçtur” dedi. Samyeli’nin telefonu incelenmek üzere kasaya kaldırıldı.

Evden uzaklaştırma cezası aldırdı

Defne Samyeli’nin boşanma dilekçesinde eşi Eren Talu yüzünden iş ve sosyal çevresini kaybettiğini de belirtti. Defne Samyeli “Haber spikeri ve Türkiye güzeliydim. Bu çevremi de evliliğimdeki sorunlar yüzünden bir daha kazanamamak üzerine kaybettim” dedi. Eren Talu’dan 1 milyon TL manevi, 500 bin TL maddi tazminat talep eden Defne Samyeli evlilikte edindikleri malların yarısının da kendine ait olduğunu söyledi. İki kızı ve kendisi için aylık 15 bin TL’lik nafaka isteyen Defne Samyeli eşi Eren Talu’yu evden 3 ay uzaklaştırma kararı aldırdı.

Vazgeçirmeye çalışıyor

Defne Samyeli’nin 3 ay uzaklaştırma cezası aldırdığı Eren Talu eşine telefonla ulaşmaya çalışıyor. Eşini boşanmaktan vazgeçirmeye çalışan Eren Talu “Defne beni terk etmez. Bu sıkıntıların üstesinden geleceğiz” diyor. Eren Talu sosyetedeki hatrı sayılır aile dostlarını da “Bizi barıştırın” diye seferber etmiş durumda.

 İflas ve alkol evliliğin sonu oldu

- Eren Talu, Galatasaray’ın Seyrantepe projesini almış, ancak bu uğurda 86 milyon dolar kaybetmişti. İflasın eşiğine gelince Defne Samyeli ekrandan kazandığı tüm birikimini eşini kurtarmak için harcamıştı.

- Eren Talu’nun adı daha önce de aşk dedikodularına karıştı. Defne Samyeli ihanetleri biliyor, ama yalanlıyordu.

- Eren Talu’nun işleri bozulunca alkole başladığı, Defne Samyeli’nin bu süreçte çok yıprandığı iddia edilmişti.

Müge Dağıstanlı / Posta

 

 

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;