Değnekli dede kasap çıktı

Bir kişiyi bıçaklayan, diğerini de döven koltuk değnekli dede, emekli kasap çıktı: Ben çok dana kestim tecrübeliyim

Değnekli dede kasap çıktı

Tekirdağ'da arsasını satması için kendisini tehdit eden bir kişiyi bıçakladığı, diğerini de koltuk değeneğiyle dövdüğü için gözaltına alınan 77 yaşındaki koltuk değnekli Mümin Gürdal’ın emekli kasap olduğu ortaya çıktı. Tutuklanarak cezaevine konulan Gürdal polisteki ifadesinde, “Ben mezbahadan emekli kasabım. Çok dana kestim, tecrübeliyim” dedi.

Yavuz Mahallesi Hükümet Caddesi üzerinde dün meydana gelen olayda koltuk değnekleri yardımıyla yürüyen 4 çocuk babası Mümin Gürdal kendisini tehdit eden 55 yaşındaki Mustafa Kırcak’ı bıçakla ağır yaraladı, 28 yaşındaki Ayhan Dönmez’i ise koltuk değeneğiyle dövdü. Polis tarafından gözaltına alınan Mümin Gürdal’ın kasap olarak çalıştığı Tekirdağ Belediyesi'ne ait mezbahadan 17 yıl önce emekli olduğu ortaya çıktı.

Sağlık kontrolünün ardından ifadesi alınmak üzere Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen Gürdal, verdiği cevaplarla polis memurlarını hem şaşırttı hem güldürdü. Emekli kasap olduğu için yanında sürekli bıçak taşıdığını belirten Gürdal ifadesinde şunları söyledi:

'KAFA ATTI, BIÇAĞI SAPLADIM'

“Bu 2 kişi daha önce de arsamı satmak için gelip beni dövdüler. Çarşıda karşılaştık, yine dövmek için önümü kestiler. Beni sıkıştırdılar. Küçük olan bana kafa attı, beni öldüreceklerdi. Ben de cebimdeki bıçağı çıkartıp Mustafa’ya sapladım. Ayhan’ı da koltuk değneğimle dövdüm.”

Polis memurlarının “dede yolda yürüyemiyorsun, 2 kişiyi nasıl hastanelik ettin’ sorusuna Gürdal'ın, “Ben Tekirdağ Belediyesi mezbahasından emekli kasabım. Yanımda sürekli bıçak taşırırım. Çok dana kestim. Bu konuda tecrübeliyim” cevabını vermesi, polisleri güldürdü.

CEZAEVİNE KONULDU

Emniyet Müdürlüğü’ndeki ifadesinin ardından Tekirdağ Adliyesi’ne getirilen koltuk değnekli Mümin Gürdal, adliye merdivenlerini çıkmakta zorlandı. Cumhuriyet Savcısına da ifade veren Gürdal, tutuklanma istemiyle sevk edildiği mahkemece ‘kasten adam yaralama’ suçundan tutuklanarak Tekirdağ Kapalı Cezaevi’ne konuldu.

DURUMU AĞIR

koltuk değnekli Münin Gürdal’ın karnında bıçakladığı 55 yaşındaki Mustafa Kırcak ise hastanede yaşam savaşı vetiyor. Çok kan kaybettiği belirtilen Kırcak’ın durumunun ciddi olduğu ve hayati tehlikesinin devam ettiği bildirildi. Gürdal’ın koltuk değnekleri ile dövdüğü Ayhan Dönmez ise ayakta yapılan tedavinin ardından hastaneden taburcu edilmişti.

Ferhat AKGÜN/TEKİRDAĞ, (DHA)