Dekolteli hırsızlar yakalandı!

Gündeme 'Dekolteli soygun' olarak düşen olaydaki dekolteli kadınlar yakalandı

23 Nisan 2011, Cumartesi 10:40
A A

Tutuklanarak cezaevine konulan Ahmet G. ile Cengiz K.’nın kuyumcuda hırsızlık yaparken göğüs dekolteleri ile çalışanların dikkatine dağıtan yanlarındaki 2 kadın da yakalandı. Adliyeye çıkarılan kadınlar, Ahmet G. İle Cengiz K. ile yeni tanıştıklarını söyledi.

>> HIRSIZLIKTA DEKOLTE TUZAĞI

Mecidiyeköy’de bulunan bir kuyumcunun müşteri gibi işyerine gelen kişilerin piyasa değeri 9 bin 800 lira olan 3 yüzük çaldığını bildirmesi üzerine polis işyerinin güvenlik kamera görüntülerini incelemişti. İncelemede, gögüs dekoltesi olan kadınların, çalışanların dikkatini dağıttığı, iki erkeğin de vitrinde bulunan 3 yüzüğü çaldığı tespit edilmişti. Görüntülerdeki kişinin daha önceden 15 kez polise geliş kaydı bulunan Ahmet G. ile 31 kez geliş kaydı bulunan Cengiz K. olduğunu tespit edilmesinin ardından zanlılar gözaltına alınmıştı.Mahkeme iki hırsızı tutuklayayarak cezaevine konulmuştu.

Adobe Flash Player Yükle

Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği tarafından olayla ilgili sürdürülen operasyonda polis kamera görüntülerinde göğüs dekolteleri ile dikkat çeken iki kadının kimliğini de belirleyerek gözaltına aldı. Dilek B. (27) ile E.Ç. (17) poliste verdikleri ifadelerinde hırsızlıktan haberleri olmadığını söyledi.

Dilek B. polisteki ifadesinde "Onlarla yeni tanışmıştık. Sizi kuyumcuya götürelim birer hediye alalım dediler. Kabul ettik. Oraya gidince biz takılara bakmaya başladık. Onların arkamızda hırsızlık yaptıklarını bilmiyorduk. Zaten beğenip aldığımız küpelerin parasınıda kendimiz ödedik. Onların hırsız olduğunu gazetelerden öğrendik" dedi.

Asayiş Şube Müdürlüğü’nde işlemleri tamamlanan Dilek B. ile E.Ç., Şişli Adliyesi’ne sevk edildi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;