Dekorasyonda Ahşap Trendi

Geçmişten kalan köy evlerinin huzuru; bugün ki şehrin stresi, kalabalıklığı ve yoruculuğundan ötürü gün geçtikçe kıymetlenmektedir. Bu nedenle köy yaşantısını anımsatan en ufak bir ayrıntı bile günlük hayata sokulmaya çalışılmaktadır. Gün içinde en fazla geçirdiğimiz mekanların dekorasyonları huzurunuz ve psikolojiniz için ayrıntılı bir şekilde araştırılarak yapılmalıdır. Son yıllarda bir hayli trend olan ahşap ürünleri ve bu ürünlerin doğal rengi dekorasyonda kullanıldığı taktirde mekanlarınızın çehresi değişerek çok farklı bir hava yaratabilirsiniz. Evinizin çeşitli yerlerinde kolaylıkla bu ürünleri kullanarak doğaya esinlenme yapabilirsiniz. Doğadan duyduğunuz o eşsiz huzuru artık evlerinizde yaşayabilirsiniz.

11 Mayıs 2017, Perşembe 11:13
A A
Maviyle Birlikte Ahşabın Eşsiz Uyumu

Maviyle Birlikte Ahşabın Eşsiz Uyumu

Mavi renginin duruluğu ve sonsuzluğu ahşap ürünleriyle birleşince ortaya çok hoş görüntüler çıkmaktadır. Sizlerde daha çok oturma odalarınızda seçtiğiniz bu kombini tercih ettiğiniz taktirde evinizde modern çizgileri bir arada tutabilirsiniz. Bu iki ana rengi tercih ettikten sonra aralara beyaz gibi açık renkleri de yerleştirmelisiniz. Böylelikle ortamda optimal bir kontrast ayarlamış olursunuz.

Sıradışı Bir Yemek Odası

Sıradışı Bir Yemek Odası

Genellikle misafirleri ağırladığımız ya da aile bireylerinin bütünüyle bulunduğu salonun bir köşesinde veya ayrı bir oda şeklinde dizayn edilen yemek odalarının dekorasyonu çok hassas bir konudur. Bu alanları dekore ederken birçok psikolojik unsuru göz önünde bulundurmalısınız. Yemek yerken birbirinizle olan ilişkilerinizi ahşap renkleri ve doğal taşlardan örülü etnik bir alanda kuvvetlendirebilirsiniz. Yemek alanlarınıza egzotik bir hava yansıtan bu seçimler hem misafirlerinizi şaşırtacak, hem de unutulmaz bir akşam yemeği yemelerine sebep olacaktır.

Sağlıklı Bir Dış Yapı

Sağlıklı Bir Dış Yapı

Evlerinizin içi kadar dış görünümleri de oldukça önemlidir. Eğer sizlerinde müstakil bir eviniz var ise dışını ahşap kaplama ile kapatabilirsiniz. Doğa yaşantısını evlerinize yansıtacak olan bu seçim görsellik açısından güzel bir görüntü verirken, ısı yalıtımı yüksek, neme karşı dayanıklı uzun ömürlü bir dış yapıya sahip olursunuz. Günümüzde oldukça basit bir şekilde ve cüzi rakamlara yapılan bu dış kaplama tekniğine gün geçtikçe ilgi artmaktadır.

Mutfaklarınızda Huzuru Ahşapla Yakalayın

Mutfaklarınızda Huzuru Ahşapla Yakalayın

Ahşabın en çok yakıştığı yer şüphesiz mutfaklardır. Bu alanlarda birçok noktada ahşap ve ürünlerini kullanabilirsiniz. Sıradışı ve eski yaşantıyı anımsatan ahşabın ağırlıklı olduğu Rustik tarzında mutfaklar deneyerek yemek pişirirken huzurlu bir ortam yaşamanıza neden olabilirsiniz. Ahşabın ağırlıklı olduğu bir diğer stil olan Country tarzında mutfak dekorasyonu da son yıllarda bayağı trend konumdadır. Renkli tercihlerin ve modernliğin ahşap ürünlerinin kullanımıyla doğallıkla birleşmesiyle oluşan  bu tarz sizlere mutfağınızda hem rahatlık hem de sükûnet verecektir.

Mobilyalarınızda Doğallığı Seçin

Mobilyalarınızda Doğallığı Seçin

Ev dekorasyonunda bir eşya ne kadar işlenmemiş olursa sağlık ve insan psikolojisi açısından bir o kadar  faydalıdır. Doğadan esinlenen ve temasını doğadan alan ahşap ürünlerini direk olarak sehpalarınızda, masalarınızda veya vitrinleriniz gibi birçok eşyada tercih edebilirsiniz. Genellikle işçiliği az olan bu ürünleri renkli aksesuarlarla birlikte evinizde kullandığınızda dekorasyonda çok  farklı ve huzurlu bir hava yakalayabilirsiniz. Gün içindeki aşırı stresi ve yorgunluğu size unutturacak olan ahşap ürünleri dekorasyonlarda bolca tercih etmelisiniz.

Aksesuarlarda Ahşap Tercihi

Aksesuarlarda Ahşap Tercihi

Günümüzde etnik, rustik ve nostalji tercihlerin modası ile ahşap ürünleri evlere daha çok girmektedir. Her türlü şekilde dekorasyonlarınızda tercih ettiğiniz doğal ürünleri aksesuarlarınızda da rahatlıkla tercih edebilirsiniz.  Odanızın köşelerinde koca bir ahşap saksı, duvarınızı süsleyen bir el emeği ahşap tablo, konsol veya vitrinlerinizi dolduran ahşap biblolar sizler için güzel örnekler olabilir.  

Oda stilinize uygun ahşaptan yapılmış aksesuarları seçtiğinizde odanızın ambiyansı bir anda değişip mekanlarınızda en uygun kontrastı yakalayabilirsiniz.     Homify.com.tr