Delgado belirsizliği sürüyor

Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, Arjantinli Delgado'nun ya sağlam döneceğini ya da dönmeyeceğini söyledi

30 Aralık 2009, Çarşamba 12:54
A A

Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, BJK Nevzat Demir Tesisleri’ndeki antrenmanı sırasında basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Delgado konusuna açıklık getirdi.

Tecrübeli teknik adam, Delgado’nun ülkesinde tedavi olduğunu hatırlatarak, "Delgado, ya sağlam gelecek, ya da gelmeyecek. Kasığında bazı bölgelerde sorunları var. Bir santime yakın yırtık bulunuyor. Tedavisini sürdürüyor. Orada iyi bir uzmanın yönetiminde çalışıyor" dedi.

"TRANSFERE İHTİYACIMIZ YOK"

Transfer konusunda soruların yanıtlayan siyah-beyazlı teknik adam, transfere gerek olmadığını dile getirdi. Real Madridli futbolcu Guti için transfer girişiminde bulunduğu yönünde İspanyol basınına yansıyan haberlerin asparagas olduğunu vurgulayan Denizli, "Gelecek kimseye ihtiyacımız yok. Verdiğimiz rapor bu doğrultuda. Gideceklere yardımcı oluruz. Biz bize yeteriz" ifadelerini kullandı.

"RAMAZAN’IN TRANSFERİNİ ŞARTLAR BELİRLEDİ"

Yeni transfer kaleci Ramazan Özcan’a değinen tecrübeli teknik adam, bu transferin bulundukları durumdan dolayı gerçekleştiğini dile getirdi. Kadroda bulunan kalecilerin sakatlıklarından dolayı sıkıntı yaşadıklarını anlatan Denizli, "Rüştü ameliyattan çıktı. Hakan asgari 2 ay yok.

Bu şartlardan dolayı kaleci transferi yapma zorunluluğumuz vardı. Ramazan’ın transferini şartlar belirledi. Hem bizim durumumuz, hem de onun durumu transferin oluşmasını sağladı. Alman liginden tecrübeli bir kaleci" şeklinde konuştu.

"SERGEN'İN NE SÖYLEDİĞİNİ BİLMİYORUM"

Beşiktaş A2 Takımı’nın Eski Teknik Direktörü Sergen Yalçın ile Altyapı Koordinatörü Gökhan Keskin’in açıklamalarının hatırlatılması üzerine Denizli, şunları söyledi: "Gökhan Keskin’i davet ettim ve kendisiyle görüştüm. Beşiktaş camiası şunu bilsin, alt yapımızda Turkcell Süper Lig’de, herhangi bir takımda oynayacak oyuncu varsa, düşünmeden alırım. Sergen’in ne söylediğini bilmiyorum. Yapılması gereken neyse, onu yapıyoruz."

Filip Holosko’nun sakatlığının da beklenenden uzun sürdüğünü vurgulayan Denizli, "Ben de aynı yerden sakatlık yaşamıştım ama bu kadar uzun sürmemişti. Dönüşü beklediğimden uzun oldu. Şanssızlığı, kırığın çok parçalı olması" diye konuştu.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;