Delgado ile yollar ayrıldı

Delgado ile yollar ayrıldı

Beşiktaş'a 2006-2007 sezonunu başında İsviçre'nin Basel takımından 5 milyon Euro bonservis bedeli ile transfer edilen Matias Delgado ile Siyah Beyazlı takımın yolları ayırdı.

Arjantinli oyuncu yeni sezon öncesi yurt dışında yapılan hazırlık kampında gösterdiği başarılı performansa rağmen, Beşiktaş'ın bu sezon yaptığı karşılaşmalarda istenilen seviyeye ulaşamadı.

Siyah Beyazlı yönetim teknik direktör Bernd Schuster'in de onayını alarak Arjantinli oyuncu ile yollarını ayırma kararı aldı. Arjantinli oyuncu bir süredir görüşme halinde olduğu Dubai'nin Al Jazira kulübü ile anlaşmaya vardı.

30 Haziran 2011 tarihi ile Beşiktaş ile mukavelesi sona erecek olan Delgado için Al Jazire kulübü Beşiktaş'a bonservis bedeli ödemeyecek. Delgado'nun yarın Nevzat Demir Tesisleri'ne giderek takım arkadaşları ile vedalaşacağı ve daha sonra yeni kulübü ile sözleşme imzalayacağı kaydedildi.

Yaşanan bu gelişmenin ardından Beşiktaş'ın kadrosundaki yabancı oyuncu sayısı şu anda mukavelesi askıda olan Fink ile birlikte 10'a indi.